Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Witold Ziomek
Witold Ziomek
|
aktualizacja

Thomas Cook bankrutuje. Polska agencja musi zmienić logo

38
Podziel się

Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte. Musi tylko zmienić szyld i logo. - Prowadzona przez nas działalność gospodarcza jako licencjonowana sprzedaż agencyjna biur podróży pozostaje bez zmian - informuje biuro.

Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte.
Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte. (Shutterstock.com)
bDTkbJhh

Masz problem z biurem podróży? Prześlij nam informację przez dziejesie.wp.pl

Agencja ma siedzibę w Łodzi. Jest franczyzą biura Neckermann, pozwolenie na używanie szyldu i nazwy handlowej Thomas Cook ma od 2011 roku, ale bezpośrednio z brytyjskim biurem związana nie jest.

Dlatego upadłość grupy Thomas Cook dla łódzkiego biura oznacza tylko zmianę nazwy.

bDTkbJhj

"W związku z upadłością zostaliśmy zobligowani do zaprzestania używania logotypu Thomas Cook. Oświadczamy również, że prowadzona przez nas działalność gospodarcza, jako licencjonowana sprzedaż agencyjna biur podróży pozostaje bez zmian, a wyjazdy klientów odbywają się zgodnie z planem i zarezerwowanymi świadczeniami" - pisze w swoim oświadczeniu Magdalena Długosz, właścicielka biura.

Zobacz także: Zobacz także: Lubisz zaszaleć na wakacjach? Uważaj na zapisy polisy ubezpieczeniowej!

Firma nie obawia się też o los turystów wysłanych za granicę, bo choć wycieczki biura Thomas Cook ma w swojej ofercie, jak mówią jej przedstawiciele, nie sprzedała w tym roku ani jednej, bo miały zbyt wysokie ceny i nie cieszyły się zainteresowaniem.

bDTkbJhp

O polskich turystów, którzy mogą mieć kłopoty z powrotem z wakacji wykupionych w biurze Thomas Cook, zapytaliśmy też w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP nie otrzymało informacji na temat obywateli polskich, którzy mieliby ucierpieć w wyniku upadłości biura Thomas Cook" - odpowiadają przedstawiciele MSZ.

Thomas Cook, najstarsza na świecie firma turystyczna, ogłosiła w poniedziałek upadłość wszystkich spółek wchodzących w skład grupy, w tym linii lotniczych Thomas Cook Airlines – o czym czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Szacuje się, że przez upadek brytyjskiej firmy poszkodowanych jest ok. ponad 600 tys. osób na całym świecie, którzy wykupili już wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe w tym przedsiębiorstwie. Wśród nich jest 150 tys. Brytyjczyków, których trzeba będzie sprowadzić do kraju.

bDTkbJhq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTkbJhK
gospodarka
wiadomości
turystyka
KOMENTARZE
(38)
asp
2 lata temu
to w jaki sposób działają biura podróży jest skandaliczne. W momencie przelania moich pieniędzy, natychmiast powinny one znaleźć się na kontach hotelu i przewoźnika, na końcu w kieszeni biura. Jeżeli biur nie stać na taki sposób prowadzenia biznesu, należy zlikwidować je wszystkie.
Maf
2 lata temu
Wszystko się u Angoli sypie dobrze że sprowadziliśmy złoto bo pewnie nie długo by go nie było.....
aa
2 lata temu
Uwaga - arktykuł sugeruje ze wypowiada sie tu osoba w imieniu firmy związanej z koncernem Thomas Cook w PL - tym czasem to poprostu jakis agent turystyczny z Łodzi . kto cos takiego wstawia .....
bDTkbJhL
no no
2 lata temu
Oto dane z KRS firmy Neckermann Polska - Rubryka 7 - Dane wspólników 1.Nazwisko / Nazwa lub firma THOMAS COOK TOURISTIK GMBH. Co chcecie ludziom powiedzieć?! Że komornik nie zajmie udziałów w polskiej spółce należącej do bankruta?!
Egon
2 lata temu
Wszystko w Polsce jest oszukane, nawet Thomas Cook okazał się, że nie jest Thomasem Cookiem
...
Następna strona