Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Witold Ziomek
Witold Ziomek
|
aktualizacja

Thomas Cook bankrutuje. Polska agencja musi zmienić logo

38
Podziel się:

Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte. Musi tylko zmienić szyld i logo. - Prowadzona przez nas działalność gospodarcza jako licencjonowana sprzedaż agencyjna biur podróży pozostaje bez zmian - informuje biuro.

Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte.
Polskie biuro działające pod szyldem Thomas Cook nie zostanie zamknięte. (Shutterstock.com)
bEBTBkzp

Masz problem z biurem podróży? Prześlij nam informację przez dziejesie.wp.pl

Agencja ma siedzibę w Łodzi. Jest franczyzą biura Neckermann, pozwolenie na używanie szyldu i nazwy handlowej Thomas Cook ma od 2011 roku, ale bezpośrednio z brytyjskim biurem związana nie jest.

Dlatego upadłość grupy Thomas Cook dla łódzkiego biura oznacza tylko zmianę nazwy.

bEBTBkzr

"W związku z upadłością zostaliśmy zobligowani do zaprzestania używania logotypu Thomas Cook. Oświadczamy również, że prowadzona przez nas działalność gospodarcza, jako licencjonowana sprzedaż agencyjna biur podróży pozostaje bez zmian, a wyjazdy klientów odbywają się zgodnie z planem i zarezerwowanymi świadczeniami" - pisze w swoim oświadczeniu Magdalena Długosz, właścicielka biura.

Zobacz także: Zobacz także: Lubisz zaszaleć na wakacjach? Uważaj na zapisy polisy ubezpieczeniowej!

Firma nie obawia się też o los turystów wysłanych za granicę, bo choć wycieczki biura Thomas Cook ma w swojej ofercie, jak mówią jej przedstawiciele, nie sprzedała w tym roku ani jednej, bo miały zbyt wysokie ceny i nie cieszyły się zainteresowaniem.

bEBTBkzx

O polskich turystów, którzy mogą mieć kłopoty z powrotem z wakacji wykupionych w biurze Thomas Cook, zapytaliśmy też w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP nie otrzymało informacji na temat obywateli polskich, którzy mieliby ucierpieć w wyniku upadłości biura Thomas Cook" - odpowiadają przedstawiciele MSZ.

Thomas Cook, najstarsza na świecie firma turystyczna, ogłosiła w poniedziałek upadłość wszystkich spółek wchodzących w skład grupy, w tym linii lotniczych Thomas Cook Airlines – o czym czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Szacuje się, że przez upadek brytyjskiej firmy poszkodowanych jest ok. ponad 600 tys. osób na całym świecie, którzy wykupili już wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe w tym przedsiębiorstwie. Wśród nich jest 150 tys. Brytyjczyków, których trzeba będzie sprowadzić do kraju.

bEBTBkzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBTBkzS
gospodarka
wiadomości
turystyka
KOMENTARZE
(38)
Janek
2 lata temu
To jest zagrywka celowa, aby wynieść się z UK. Łatwiej im będzie prowadzić biznes gdzieś w UE
miki
2 lata temu
Funt za 2 zł
gigi
2 lata temu
Dziady z UK będą płakać jeszcze trochę i na opluwaną POlskę będą wracać
bEBTBkzT
Syrob
2 lata temu
A w PL w ostatnich latach ile biur podróży upadło? Miałem leciec na wakacje za 3 tyg TC airlines i nici z wyprawy. Biuro podrózy wykasowało wyjazd i juz oddali kase. Po 2 dniach. Teraz trzeba ogarnąc cos na predkosci LastMinute
Rettyy
2 lata temu
Kreca nowy kryzys i beda chcieli jako pretekst urzyc brexit bo na kryzysie kasa ginie bez sladu a ludzie beda robic za grosze zeby prace utrzymac
...
Następna strona