Notowania

Trudna sytuacja szpitala w Częstochowie. Szpital zadłużony, lekarze chcą odejść z dyżurów

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrekcję szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Nieprawidłowości miały polegać na przesuwaniu zaplanowanych zabiegów ze względu na brak wystarczającej obsady anestezjologów – ustaliło radio RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)

Rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek dodał, że trwa obecnie postępowanie sprawdzające, w którym przesłuchany w charakterze świadka zostanie składający zawiadomienie. Prokuratura może się zwrócić do dyrekcji szpitala o odniesienie się do zarzutów.

Wicedyrektor szpitala ds. ekonomicznych Zbigniew Bajkowski zapewnił, że nie ma zagrożenia dla pacjentów.

Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka z Złotoryi zamknął 3 oddziały. Odsyła pacjentów do innych placówek.
Szpitale zamykają oddziały. Utrata jednego lekarza zaważyła na istnieniu trzech oddziałów

- Negocjujemy z grupą anestezjologów, aby całkowicie przeszli na kontrakty, co pozwoli uelastycznić czas pracy. Umowa o pracę jest najbardziej archaicznym sposobem zatrudnienia lekarzy - powiedział.

Obejrzyj: Przystępny język kluczem do sukcesu w biznesie

Wyjaśnił, że zawiadomienie do prokuratury złożył zwolniony kierownik oddziału, z którym dyrekcja "nie widziała możliwości współpracy" i którego oddział nie funkcjonował tak, jak oczekiwała.

Na środę zaplanowano z kolei spotkanie z lekarzami zrzeszonymi w innej spółce świadczącej usługi w ramach dyżurów. Odstąpili oni niedawno od umowy na dyżury z powodu opóźnień w płatnościach ze strony katastrofalnie zadłużonego szpitala – informuje RMF FM.

W Polsce brakuje ok. 30 tys. medyków. Sytuacja jest poważna, a problem się pogłębia.
Brutalna walka o lekarzy. Szpitale podbierają sobie specjalistów

Jeśli spór nie zostanie rozwiązany do końca czerwca, działanie szpitala może stanąć pod znakiem zapytania wobec braku obsady lekarskiej. O ile częstochowscy lekarze pracują na etatach i dostają pensje w terminie, to dyżury są obsadzane na zasadzie kontraktów, zawieranych przez spółki zrzeszające lekarzy.

Zarząd szpitala zapewnił, że problem płac zostanie rozwiązany. Wicedyrektor Bajkowski zadeklarował, że po ustabilizowaniu sytuacji finansowej, od września 2019 roku szpital będzie płacił wynagrodzenia za dyżury regularnie i w terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: szpitale, ochrona zdrowia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

AnnaUmowa o pracę jest jedyną uczciwą formą stosunku pracy. Kontrakty to oszustwo, wyzysk, niewolnictwo. Wicedyrektor Zbigniew Bajkowski opowiada cyniczne … Czytaj całość

11-06-2019

chlorUmowa o pracę to normalne. A na kontrakcie zatrudnia się "firmę" czyli lekarza, który może pracować na okrągło. I taniej dla szpitala. … Czytaj całość

11-06-2019

ToruniankaWiem jak jest w Toruniu w pogotowiu lekarz pracuje 540 godz lub więcej czy taki przemeczony może udzielać fachowej pomocy choremu wątię

Rozwiń komentarze (43)