Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Trzaskowski: RIO zakwestionowała uchwałę śmieciową

76
Podziel się:

Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała uchwałę określająca sposób naliczania stawki opłaty za śmieci w zależności od metrażu - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: RIO zakwestionowała uchwałę śmieciową
Od 1 stycznia warszawiacy mieli płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania (money.pl, Rafał Parczewski)

RIO zakwestionowała uchwałę Rady Warszawy z dnia 18 listopada o nowym systemie naliczania opłat za śmieci. Od 1 stycznia warszawiacy mieli płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania.

Nowe stawki za wywóz śmieci

Dla właścicieli mieszkań o powierzchni do 30 mkw. opłata ma wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. – 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. – 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. – 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. – 99 zł.

Warszawiacy mieszkający w domu jednorodzinnym zapłacą ryczałtową stawkę w wysokości 107 złotych. Właściciele kompostujący bioodpady zapłacą 9 złotych mniej.

Zobacz także: Warszawa podnosi opłaty za wywóz śmieci. "Trudniej będzie manipulować"

Za domek letniskowy lub inną nieruchomość wykorzystywaną na cele rekreacyjno-wypoczynkowe warszawiacy zapłacą zryczałtowaną stawkę w wysokości 181,90 zł za rok. Właściciel nieruchomości, który nie selekcjonuje śmieci, zapłaci dwukrotność opłaty.

Nowy system. Radni zdecydują

Podczas piątkowej sesji, radni dyskutują i będą głosować nad nową propozycją systemu opłat za odbiór. Ratusz zaproponował system od gospodarstwa domowego. Warszawiacy za mieszkanie zapłacą 85 złotych, a za domek jednorodzinny 107 złotych.

Na początku grudnia kilkanaście warszawskich spółdzielni zwróciło się do wojewody mazowieckiego o unieważnienie oraz wstrzymanie wykonania nowej uchwały śmieciowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(76)
Obywatel
2 lata temu
To jest - NIESPRAWIEDLIWE !!!!!! OSOBA SAMOTNA ( GOSPOD. JEDNOOSOBOWE) PRZY 2000 ZŁ. NETTO DOCHODU- BĘDZIE PŁACIŁA ZA SIEBIE W CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ OSOBA W CZTERY OSOBOWEJ RODZINIE Z TAKIM SAMYM DOCHODEM ... GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ- ????? ZAPYTAĆ RADNYCH ! Czy to jest kara za bycie samotnym (wdowa, wdowiec, panna ...itd..) ????
Obywatel
2 lata temu
To jest - NIESPRAWIEDLIWE !!!!!! OSOBA SAMOTNA ( GOSPOD. JEDNOOSOBOWE) PRZY 2000 ZŁ. NETTO DOCHODU- BĘDZIE PŁACIŁA ZA SIEBIE W CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ RODZINA CZTERYOSOBOWA Z TAKIM SAMYCH DOCHODEM NA OOSOBĘ ... GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ- ????? ZAPYTAĆ RADNYCH ! Czy to jest kara za bycie samotnym (wdowa, wdowiec, panna ...itd..) ????
Pablo
3 lata temu
Obecna opłata 85zł za gospodarstwo jest beszczelnym bandyckim łamaniem konstytucji. Nikt zaden radny ani prezydent miasta czy nawet państwa nie ma prawa zmuszać samotnego obywatela do dorzucania sie do opłat innym. Nie ważne czy jestem młody czy stary, biedny czy bogaty, nikt nie ma prawa mnie okradać chyba że jest złodziejem dzialajacym poza prawem. Tak więc rada warszawy i prezydent to złodzieje
samotni niewi...
3 lata temu
Zawsze traci osoba samotna. Produkuję bardzo mało śmieci bp mam własną działkę, gzie uprawiam warzywa. Ponadto nie prowadzę konsumpcyjnego stylu życia. Wody na jedną osobę wychodzi więcej - warzywa trzeba umyć, a ponadto umycie garnka po obiedzie zużywa tyle samo wody niezależnie od osób. Niesprawiedliwe jest liczenie śmieci od stanu licznika wody. Tak samo jak od metrażu. Jako osoba samotna powinnam mieszkać w łazience aby było sprawiedliwie?
Jan
3 lata temu
A co jak ktoś ma 2 mieszkania np. małżeństwo ? Powinni zapłacić maksymalną stawkę ale raz.
...
Następna strona