Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Trzecia Droga rusza po samorządy. "Będziemy współpracować ze wszystkim"

11
Podziel się:

W Kielcach odbyła się oficjalna inauguracja kampanii samorządowej Trzeciej Drogi. Na scenie pojawili się liderzy Polski 2050 i PSL — wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i marszałek Szymon Hołownia.

Trzecia Droga rusza po samorządy. "Będziemy współpracować ze wszystkim"
Konwencja Trzeciej Drogi (PAP, Piotr Polak)

W sobotę, w Kielcach, doszło do oficjalnej inauguracji kampanii samorządowej Trzeciej Drogi, w której udział wzięli liderzy Polski 2050 oraz PSL — Szymon HołowniaWładysław Kosiniak-Kamysz.

W trakcie konwencji wyborczej, prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podkreślił znaczenie polskiego bezpieczeństwa, które według niego jest obecnie najważniejszą sprawą.

Kosiniak-Kamysz wyraził swoje przekonanie, że bezpieczeństwo Polski jest nadrzędne wobec bezpieczeństwa Europy czy państw NATO, z którymi Polska jest sojuszniczo związana. 

Podchodzimy do tego najbardziej poważnie, jak się da, będziemy współpracować ze wszystkim łącznie, czy na czele, z prezydentem RP – mówił Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL dodał, że polskie bezpieczeństwo powinno opierać się na trzech filarach: wspólnocie narodowej, sile sojuszy NATO i UE oraz silnej, dobrze zorganizowanej, apolitycznej armii.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział również zaangażowanie samorządu w obronę cywilną. 

Oni narazili na szwank bezpieczeństwo Polski, nie przyjmując ustawy o obronie cywilnej; dziś Polska nie ma ustawy o obronie cywilnej, przez co bezpieczeństwo Polski nie jest na takim poziomie, jakbyśmy tego chcieli – mówił.

Kosiniak-Kamysz zapowiada zmiany w obronie cywilnej

Prezes PSL podkreślił, że zostanie wprowadzona "nowoczesna, najlepsza ustawa o obronie cywilnej, o ochronie ludności". "Samorządowcy są tu podstawą, bez nich nie będzie dobrej ustawy w tym zakresie – strażacy ochotnicy, organizacji pozarządowych, różnego rodzaju związki i stowarzyszenia, są podstawą działalności związanej z ochroną ludności" – mówił Kosiniak-Kamysz podkreślają, że to jedno z najważniejszych zadań.

Hołownia o nowej polityce współpracy

Podczas konwencji samorządowej Trzeciej Drogi w Kielcach, Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 i marszałek Sejmu, podkreślił, że po 20 latach polityki, w której dominował konflikt, nadszedł czas na 20 lat polityki, w której rządzić będzie współpraca.

Hołownia zaznaczył, że Trzecia Droga ma na celu przywrócenie szacunku polskim samorządom i społecznościom lokalnym. 

Wiecie, dlaczego na to zasługują? Bo dowiodły, że radzą sobie z problemami czasem dużo lepiej i szybciej niż robi to centralny rząd. Kiedy wybuchł covid, kiedy nasz rząd kupował niewidzialne respiratory i miotał się od ściany do ściany w chaotycznych zakazach i nakazach, kto ratował Polaków, kto dawał nam nadzieję, kto kupował maseczki, sprzęt? Samorządowcy, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci. Oni ocalali nasze życie – przekonywał Hołownia.

Przewodniczący Polski 2050 podkreślił, że "mocna wspólnota, silna gmina, świetnie zarządzane miasto, dobry sołtys, mądry radny to jest Polska, której chcemy po tych wyborach".

My wiemy, jak tę siłę uwolnić i ją uwolnimy. I wiecie, co jeszcze zrobimy? Postawimy stanowczą tamę w infekowaniu lokalnych wspólnot, lokalnych samorządów, politycznym konfliktom przenoszonym z góry. To się musi stać. W Warszawie mamy swoją politykę i jej zadaniem jest nie zepsuć tej polityki, która dzieje się w Wąchocku, Kłobucku, Sokółce, Świdwinie, Mirosławcu, Kłodzku. W tych wszystkich miejscach, w których żyjemy, pracujemy, działamy. Dość tego. Nie będzie partyjniactwa w polskim samorządzie i my jesteśmy tego gwarancją — mówił marszałek Sejmu.

 Jak odnajdujesz się w cyfrowym świecie? Weź udział w badaniu money.pl 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
wybory
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Bolo
2 miesiące temu
Trzecia droga to droga z tyłu za plecami Tuska,idą tak jak idzie pies na smyczy za swoim panem,Pan mówi gryź to gryzą(Kamiński,Wąsik),mówi waruj to warują(stołki w spółkach skarbu państwa)!!!
bye bye PiSS
2 miesiące temu
Według badania SW Research większość respondentów wskazała, że Rafał Trzaskowski byłby najlepszym prezydentem Warszawy. Polityk Platformy Obywatelskiej, który od 2018 roku pełni najwyższy urząd w stolicy, zdobył ogółem aż 49,6 proc. poparcia. W kategorii wiekowej na największe wsparcie może liczyć u osób "do 24 lat" (51,3 proc.) i osób "powyżej 50 lat" (52,8 proc.). Trzaskowskiego częściej typowały osoby z wyższym wykształceniem oraz mieszkańcy miast od 200 do 400 tys. mieszkańców. Jeśli chodzi o pozostałych kandydatów na fotel prezydenta Warszawy, na dalekim drugim miejscu uplasował się Tobiasz Bocheński z Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 9,6 proc. Na niego też chętniej swój głos oddawały osoby starsze, aczkolwiek w kwestii edukacji dominowali obywatele z podstawowym / gimnazjalnym wykształceniem.
wyborca
2 miesiące temu
Zadnego poparcia ! Dość tematów zastępczych komisje , wybory , pytanie kiedy realizacja obietnic ? Gdzie obietnice, gdzie 60 000 zł kwota wolna od podatku, gdzie 5 000 zł kwota wolna od podatku, gdzie 14 dla wszystkich emerytów, co z II waloryzacją, gdzie wdowie emerytury 50 %, gdzie podwyżki zasiłków pogrzebowych, gdzie dodatek dla małżeństw z długoletnim stażem małżeńskim, gdzie paliwo po 5 zł, co zasiłkiem pielęgnacyjnym 215,84 zł wypłacanym przez MOPR i nie waloryzowanym od 2019 r., itd. ? ? Jednym podwyżki po 1500 zł, najniższa krajowa 4242 zł, diety dla parlamentarzystów to 4008,33 zł, 800 Plus dla dziecka, a emerytura po 30 - 35 latach 1800 zł - 2500 zł gdzie logika ? Włączcie myślenie! Koalicja 13 grudnia przypisuje sobie, że dało 800 PLUS nie to dał rząd PISu i on to ujął w budżecie, a nie wy !
pytanie
2 miesiące temu
● DLACZEGO pytanie ? ● DIETA parlamentarna 4008,33 zł bez podatku, bez składki zdrowotnej , bez progów dochodowych , ● 800 PLUS bez podatku, bez składki zdrowotnej . ● Natomiast w 13 odliczana jest składka na ubezpieczenie zdrowotne 9 % oraz podatek dochodowy 12 % , ● w 14 o ile przekroczona zostanie kwota 2900 zł to będzie stosowana zasada "złotówka za złotówkę" dla emerytur przekraczających 2900 zł. W 14 odliczana jest składka na ubezpieczenie zdrowotne 9 % i podatek dochodowy 12 % . ● Pytanie czy emeryci to inny sort ludzi i im odlicza się podatek, składkę zdrowotną , natomiast parlamentarzystom i 800 PLUS nie odlicza się ani składki zdrowotnej ani podatku , nie stosuje się tez progów dochodowych ? DLACZEGO pytanie ?
Niestety
2 miesiące temu
8gwiazdkowa koalicja 13grudnia doprowadzi do totalnego upadku Polski.