Trwa ładowanie...
bEElETyZ
Notowania

Polska 2050 – Wszystkie wiadomości

Hołownia socjalistą? Kobosko tłumaczy pomysły Polski 2050
5
29.06.2021 13:00

PODATKI
 / 
Hołownia socjalistą? Kobosko tłumaczy pomysły Polski 2050

Polska 2050 proponuje dochód gwarantowany dla górników, przypięto im przez to łatkę socjalistów. A co sądzą o podatku katastralnym? - Nie ma dzisiaj żadnych podstaw, by dyskutować o podatku katastralnym w Polsce. Jesteśmy w takiej sytuacji ekonomicznej, także związanej ze stopami procentowymi i inflacją, że ludzie wypłacają pieniądze z banków i inwestują w nieruchomości. To jedyny rynek, gdzie można ochronić swoje inwestycje. Nakładanie czy podnoszenie jakiegokolwiek podatku w Polsce jest błędem - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kobosko, przewodniczący Polska 2050. - Nominalnie stopy procentowe mamy zerowe, a realnie - ujemne. Ludzie nie mają w co inwestować, nie mają jak ratować swoich pieniędzy zjadanych przez inflację. Drożyzna dotyka nas wszystkich, im więcej będzie inwestycji mieszkaniowych, im bardziej państwo się zaangażuje, tym stopniowo dojdziemy do normalizacji - dodał.

Podatek od najbogatszych. Kobosko: Powinni płacić więcej
20
29.06.2021 12:30

PODATKI
 / 
Podatek od najbogatszych. Kobosko: Powinni płacić więcej

Najbogatsi powinni płacić większe podatki, liczone od kapitału? - Jesteśmy za bardziej sprawiedliwym systemem podatkowym. Naszym zdaniem, najbiedniejsi powinni płacić mniej, a ci najbogatsi, ale to też kwestia definicji kto jest tym najbogatszym, powinni więcej dorzucić do naszego budżetu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kobosko, przewodniczący Polska 2050. - Jak patrzę na listę najbogatszych w Polsce to od tego 1 proc. najbogatszych na świecie dzielą ich lata świetlne. Nie jest moim zadaniem bronienie najbogatszych. My twierdzimy, że system podatkowy w Polsce jest bardzo skomplikowany i rozbudowany, jest niejasny nawet dla urzędników. Stoimy przed potrzebą kolosalnej, bardzo poważnej dyskusji, jak mają wyglądać podatki. Czy jego elementem będzie wyższe opodatkowanie tych naprawdę najbogatszych, być może tak. Te osoby zapewne nie odczułyby tego wzrostu, który dałby wymierne wpływy do budżetu państwa - dodał.

Money. To się liczy. Pensja minimalna dla każdego? Gościem Michał Kobosko, Polska 2050
14
29.06.2021 8:58

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Pensja minimalna dla każdego? Gościem Michał Kobosko, Polska 2050

Dziś w programie gościem będzie Michał Kobosko, przewodniczący Polska 2050. Rozmawiamy o koncepcji dochodu podstawowego, likwidacji kopalni węgla kamiennego i Polskim Ładzie. Zapraszamy od 9.15.