Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
27.05.2020 16:45

TVP organizuje koncert mimo zakazu. Artyści chcą ukarania stacji

We wtorek Telewizja Polska zorganizowała koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie było transmitowane na żywo, wzięła też w nim udział publiczność. Zdaniem części artystów to złamanie zasad związanych z epidemią, bo nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ONS.pl)
Artyści chcą kary dla TVP.

Koncert zorganizowano w Teatrze Polskim w Warszawie. Na scenie wystąpili m.in. Zenek Martyniuk, Boys, Weekend, Roksana Węgiel i Trubadurzy.

Wydarzenie transmitowano na żywo, ale na widowni obecna była publiczność. Jak zauważyli internauci, widzowie siedzieli dość daleko od siebie, ale nie mieli na twarzach maseczek.

Z kolei na scenie, w trakcie występów, obecnych było nawet po kilkanaście osób.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Koncert wywołał falę oburzenia w środowisku artystów, którzy zwracają uwagę że nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń. Od 12 marca koncertów ani spektakli teatralnych w ogóle nie można organizować, bo rząd zawiesił działanie placówek kulturalnych.

- Drogie koleżanki i koledzy muzycy, drogie aktorki i aktorzy, tancerki i tancerze, rząd chyba zapomniał opublikować informacje o odmrożeniu teatrów i sal koncertowych ale dzięki TVP już wiemy. Jak widać można już grać koncerty, w dodatku w salach teatralnych. Dzisiaj odbył się na żywo koncert w Teatrze Polskim w Warszawie transmitowany przez TVP1 (wieczorem retransmitowany przez TVP2). Także ruszajmy na sceny, oczywiście w standardzie reżimu wyznaczonego przez telewizję publiczną - napisał na Facebooku wrocławski muzyk Tomasz Sikora.

We wtorek wniosek do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o nałożenie kary administracyjnej na TVP złożyła aktorka i działaczka Watchdog Polska, Alina Czyżewska.

"Wnoszę o podjęcie niezbędnych działań i wyciągnięcie prawnych konsekwencji w związku z poważnym naruszeniem zakazów wynikających z epidemii koronawirusa przez TVP" - pisze Czyżewska we wniosku skierowanym do GIS. Do wysyłania podobnych wniosków zachęca też internautów.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy biuro prasowe Telewizji Polskiej. Na odpowiedź czekamy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tvp, telewizja, sanepid, kara, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

tomanyTo nie żaden koncert, z takimi "gwiazdami" to raczej festyn.

27-05-2020

ZenekLepszy sort przyszedl do Teatru... I wara wam od tego. Suweren wybrał więc proszę nie marudzić.

28-05-2020

Góral zakopianczykBojkot dla tej stacji !!!! Polacy zlikwidujmy to zło i tego zdrajcę .kurski to patologia państwa polskiego ... nie oglądam TVP profanacja...

Rozwiń komentarze (4)