Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Nowe obostrzenia. Jest rozporządzenie rządu

1405
Podziel się

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie regulujące nowe obostrzenia, które wchodzą w życie w sobotę. Zamknięte będą m.in. zakłady fryzjerskie i markety budowlane. Są też zaskoczenia - zakazano udziału w zgromadzeniach, a w galeriach będą mogły być otwarte punkty usługowe, których działanie polega na sprzedaży energii elektrycznej, gazu lub ciepła.

Nowe obostrzenia. Jest rozporządzenie rządu
Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca (Flickr, KPRM/Krystian Maj)
bEgxCnat

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o zaostrzeniu obostrzeń, które zacznie obowiązywać 27 marca.

Wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, które precyzuje jakie branże zostaną zamknięte i na jakich zasadach będą mogły działać sklepy.

Zgodnie z treścią rozporządzenia, do 9 kwietnia nie będzie można prowadzić działalności związanej z fryzjerstwem i zabiegami kosmetycznymi. Działać nie mogą też salony piercingu i tatuażu.

bEgxCnav
Zobacz także: Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte do 9 kwietnia. "Chodzi o zmniejszenie motywacji do przemieszczania się"

Zgodnie z nowym rozporządzeniem zamknięte będą też wielkopowierzchniowe sklepy z meblami i markety budowlane. Wcześniej takie sklepy były na liście wyjątków i mogły normalnie działać. Czwartkowe rozporządzenie znacznie tę listę odchudza.

Do przepisów o zamkniętych galeriach handlowych autorzy rozporządzenia dodali też jednak jeden wyjątek, którego nie było. Punkty usługowe, których działanie polega na sprzedaży energii elektrycznej, gazu lub ciepła będą mogły być otwarte.

bEgxCnaB

Wprowadzone zostają również ograniczenia liczby klientów na metr kwadratowy. W sklepach do 100 m kw. obowiązuje limit 1 osoby na 15 m kw. W większych placówkach powyżej 100 m kw. limit wynosi 1 osobę na 20 m kw. Ograniczenia te obejmują zarówno sklepy, jak i targi czy placówki pocztowe.

Nowe rozporządzenie wprowadza też istotną zmianę. Dotychczas zakazane było organizowanie zgromadzeń, które nie były wcześniej zgłoszone i nie wydano na nie zgody. Teraz zakazuje zarówno organizowania, jak i udziału w takich zgromadzeniach.

Do zgromadzeń, o których mowa w rozporządzeniu, zaliczają się imprezy, spotkania i zebrania. Należą do nich także spontaniczne protesty.

W rozporządzeniu na razie nie ma informacji o zamknięciu żłobków i przedszkoli, które zapowiadał premier Morawiecki. Prawdopodobnie szkolny lockdown ureguluje osobne rozporządzenie, które wyda minister edukacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgxCnaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1405)
Grzegorz_T
2 miesiące temu
Posłowie i cały rząd Polski także powinien być pozbawiony dochodów tak jak wszyscy Polacy
PiOn
3 miesiące temu
Dzisiaj się zapisałem na szczepienie przeciw COVID 19 w terminie nie oznaczonym. Fajnie ten system działa jedna wielka ściema.
jaś
3 miesiące temu
odczepcie się od sklepów, jak nie chcecie nie chodźcie - łapka w górę odczepcie się od kościołów, jak nie chcecie nie chodźcie - łapaka w dół wybrać i nie pisać bzdetnych komentarzy - lub przeczytać ze zrozumieniem "Folwark zwierzęcy" - i dopisek wszystkie zwierzęta są równe. Ale świnie są równiejsze"
bEgxCnaX
tomi
3 miesiące temu
kościół katolicki to największą legalnie działająca mafia na świecie
góral
3 miesiące temu
ci co chodzi do kościoła i godzą sie z nie przestrzeganiem zaleceń rządu to łamią 5 przykazanie "nie zabijaj"
...
Następna strona