Notowania

Bezrobocie w UE. Zobacz, w którym kraju jest najwyższe

Bezrobocie w Polsce według Eurostatu wyniosło 7,2 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jaskolka/REPORTER / East News)

Bezrobocie w strefie euro wyniosło w sierpniu 11 procent - podał Eurostat. Lepszy wynik zanotowała cała Unia Europejska, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 9,5 procent. Najsłabiej pod względem kondycji rynku pracy wypada Hiszpania, a najlepiej Niemcy. Bezrobocie w Polsce według Eurostatu wyniosło 7,2 procent.

Europejski urząd statystyczny szacuje, że łącznie w 28 krajach UE bez pracy było 23 mln mężczyzn i kobiet, z czego 17 mln stawili obywatele strefy euro. W porównaniu do lipca 2015 roku, liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 33 tysiące w całej wspólnocie i o tysiąc w strefie euro.

Krajem o najniższym bezrobociu w sierpniu były Niemcy (4,5 procent), a na drugim miejscu uplasowały się Czechy (5 procent). Z kolei najwyższy odsetek bezrobotnych był w Hiszpanii (22,2 procent). W Polsce stopa bezrobocia wyniosła 7,2 procent.

Źródło: money.pl, na podstawie danych Eurostat

W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, stopa bezrobocia w sierpniu 2015 roku spadła w dwudziestu trzech państwach członkowskich, a wzrosła w czterech. Bezrobocie na przestrzeni roku nie zmieniło się w Rumunii.

Bezrobocie wśród młodzieży

W sierpniu w Unii Europejskiej wśród osób poniżej 25 roku życia było 4,61 mln bezrobotnych, z czego ponad 3,13 mln stanowiły osoby ze strefy euro. W porównaniu do sierpnia 2014 roku, bezrobocie wśród młodzieży zmniejszyło się o 448 tysięcy w UE i 262 tysiące w strefie euro.

W sumie odsetek młodzieży bez pracy wyniósł w sierpniu 20,4 procent w całej UE i 22,3 procent w strefie euro. Rok wcześniej było ich odpowiednio 21,9 procent i 23,6 procent.

Najniższe bezrobocie w tej grupie wiekowej odnotowano w Niemczech (7 procent) oraz w Austrii (10,8 procent), a najwyższe w Hiszpanii (48,8 procent).

Europejski urząd statystyczny podał w środę również dane szacunkowe na temat inflacji we wrześniu. Według wyliczeń ceny spadły o 0,1 procent rok do roku.

Tagi: bezrobocie w strefie euro, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz