Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Brexit dotknął Microsoft. Producent Worda i Excela podnosi ceny

Brexit dotknął Microsoft. Producent Worda i Excela podnosi ceny

Fot. Elekes Andor/wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Nawet o 22 proc. mogą wzrosnąć w Wielkiej Brytanii ceny oprogramowania dla przedsiębiorstw spod znaku Microsoft. Amerykański gigant reaguje w ten sposób na spadający nieprzerwanie od kilku miesięcy kurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara.

Jak informuje Bloomberg powołując się na informacje producenta oprogramowania, produkty dla brytyjskich firm będą droższe o 13 proc., podczas gdy cena usług umożliwiających im trzymanie danych w chmurze może wzrosnąć nawet o 22 proc. Microsoft zapewnia jednak, że zmian nie odczują indywidualni użytkownicy. Dla nich bowiem ceny oprogramowania pozostaną na tym samym poziomie.

Technologiczny gigant tłumaczy podwyżki spadającym kursem funta brytyjskiego w stosunku do dolara, który od końca czerwca spadł już o prawie jedną piątą. To efekt głosowania Brytyjczyków, którzy w ogólnokrajowym referendum zdecydowali, że ich kraj ma opuścić Unię Europejską.

Nie tylko Microsoft ma jednak problemy wynikające z osłabienia brytyjskiej waluty. W ubiegłym miesiącu sygnał dał inny amerykański koncern Apple. Brytyjczycy za najnowszą wersję iPhone będą musieli zapłacić aż o 16 proc. więcej niż za poprzednie.

Z kolei w połowie października brytyjskie media obiegła wieść, jakoby Unilever zażądał podwyżek cen od największych sieci handlowych na Wyspach. Towary tego producenta, który do Tesco, Sainsbury czy Asdy dostarcza mnóstwo popularnej żywności, środków czystości i kosmetyków, miały zdrożeć o 10 proc. Unilever chciał w ten sposób odbić sobie spadające przychody. Na taki ruch nie zgodziło się jednak Tesco, więc w odwecie Unilever wycofał dostawy swoich produktów do sklepu.

microsoft, funt, kurs funta, brexit
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Łukasz
2016-10-28 18:40
Od kiedy zyski, jakiekolwiek by nie były, to "problemy"???
linuś puchatek
2016-10-25 09:55
haha jak zwykle sweterkowe gimbusy od linusia już się spuszczają w komentarzach wieszcząc apokaliptyczne wizje dla MS :-D i tak już od niepamiętnych czasów, w swojej pociesznej zawziętości przypominają kuców Krula JKM ;-)
Poi
2016-10-25 05:39
Straszny ten brexit ! Wszystko wina brexitu ! Ale was strasza ;-) W tesco pompowanie opon wzroslo z ? 0.20 do ?0.50 i jest straszna awantura pewnie to wina brexitu i to chyba jedyna cena ktora poszybowala bo jakos innych nie zaobserwowalem a na zakupy chodze codziennie .
Pokaż wszystkie komentarze (11)