Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier Wielkiej Brytanii zapewnia, że jej rząd zrealizuje Brexit

7
Podziel się:

Brytyjska premier Theresa May zapewniła w niedzielę na łamach "Sunday Telegraph", że Brexit zostanie przeprowadzony "w pełni", bez względu na orzeczenie Wysokiego Trybunału dotyczące uzyskania przez rząd zgody parlamentu na uruchomienie procedury wyjścia z UE.

Premier Wielkiej Brytanii zapewnia, że jej rząd zrealizuje Brexit
(EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)

May podkreśliła, że jej rząd ma nadzieję, iż Sąd Najwyższy obali to orzeczenie, ponieważ stawką jest "ważna zasada".

Szefowa brytyjskiego rządu wyraziła opinię, że parlament zagłosował za oddaniem decyzji w sprawie członkostwa w UE "w ręce narodu" w referendum z 23 czerwca. Zaakcentowała, że wyrażona wtedy wola narodu musi być respektowana.

May, która w czasie kampanii przed referendum wypowiadała się przeciwko wychodzeniu z UE, teraz argumentuje, że Brexit stwarza "wielką narodową okazję" dla przyszłości Wielkiej Brytanii. Na łamach "Sunday Telegraph" napisała, że ujawnienie jej strategii na rozmowy w sprawie Brexitu osłabiłoby pozycję negocjacyjną Wielkiej Brytanii.

Wskazywała, że "wyłożenie wszystkich kart na stół" nie leży w interesie narodowym i nie pomogłoby w wynegocjowaniu przez Wielką Brytanię najlepszych warunków Brexitu. Podkreśliła, że deputowani, którzy ubolewają z powodu wyboru dokonanego przez Brytyjczyków w referendum, muszą "zaakceptować decyzję narodu".

Reuters pisze, że rozpatrzenie przez Sąd Najwyższy odwołania rządu Wielkiej Brytanii od orzeczenia Wysokiego Trybunału jest oczekiwane na początku grudnia. May podkreśla, że nie zmieniła planu zainicjowania procedury Brexitu do końca marca przyszłego roku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
franek
8 lat temu
Nie posłucha Sądu. KOD do akcji.
JANKRY1989
8 lat temu
UNIA to tylko powtórka niewolnictwa, np. w Polsce pracują w nie Polskich firmach za 4 Razy mniej co odpowiednicy w krajach starej Unii, jak tu w Niemczech Polacy pracują za 50 % stawki i mniej to co ma Niemiec, aby nadgonić to po 12 - 14 godzin dniówka, a także soboty, niedziele, już norma Polska, nie mniej jak 300 godzin w miesiącu
aj waj
8 lat temu
Austriackie gadanie po angielsku...... Nim cokolwiek rozpocznie, już ją inny zastąpi?
Geniu
8 lat temu
Pięknie pokazana jak Rządzący czymą motłoch w garści na całym świecie. Brytole przegłosowali wyjście i nie mogą wyjść bo niby sa jakies regulacje z kosmosu, itp. Europa nie chce CETA ale wszystkie rzady są za. Witamy w Świecie totalnego zniewolenia. Szatańskie bydło kieruje władzą i wiarą. Ludzie jak slepe krowy idą na ubój.
BABSKIE GADAN...
8 lat temu
Co to niby ma oznaczać , że " brexit zostanie przeprowadzony w pełni" ? Albo zostajecie , albo wypad - nie da się stać w drzwiach.