Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa South Stream wstrzymana

0
Podziel się:

Władimir Putin powiedział podczas wizyty w Stambule, że budowa gazociągu bez zgody Bułgarii jest absurdem.

Budowa South Stream wstrzymana
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bESMbdpN

Władimir Putin powiedział podczas wizyty w Stambule, że budowa gazociągu bez zgody Bułgarii jest _ absurdem _. Prezydent Rosji mówił, że stanowisko Unii Europejskiej wobec tego projektu było niekonstruktywne, _ nie można powiedzieć, by Unia pomagała w jego realizacji, widać raczej stwarzanie przeszkód _.

- _ Jeśli Europa nie chce go realizować, to nie będzie realizowany _ - oświadczył rosyjski prezydent. Zapowiedział, że rosyjskie surowce trafią w inne rejony świata i _ Europa ich nie otrzyma _.

- _ Uważamy, że nie leży to w interesie ekonomicznym Europy i przynosi szkody naszej współpracy _ - powiedział. _ - Ale taki jest wybór naszych europejskich przyjaciół, w końcu to oni są klientami. _

bESMbdpP

_ - Rozpoczynając ten projekt teraz, gdy do tej pory nie otrzymaliśmy zgody Bułgarii na jego realizację w wyłącznej strefie ekonomicznej tego kraju, sami rozumiecie, to absurd. Włożymy setki milionów dolarów w projekt, przejdziemy całe Morza Czarne i zatrzymamy się przy granicy bułgarskiej. I co to będzie? _

Władimir Putin oświadczył też, że Rosja jest gotowa wybudować jeszcze jedną nitkę dla Turcji, a w przypadku konieczności- przekaźnik gazowy na granicy z Grecją dla dostaw dla innych odbiorców.

Bułgaria, która jest członkiem Unii Europejskiej, odmówiła zgody na budowę South Stream przez swoje terytorium. Gazociąg miał służyć do dostarczania surowca z Rosji do południowej Europy i omijać Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin o ważnej decyzji: Nas to urządza - _ Generalnie nas to urządza. Nie widzimy w tym niczego szczególnego _- oznajmił
Zakaz wjazdu dla rosyjskich dziennikarzy Doradca szefa SBU zarzucił rosyjskim mediom, że działają przeciwko niepodległości Ukrainy, a przy wsparciu rosyjskich władz usprawiedliwiają separatystyczne i terrorystyczne działania we wschodnich obwodach jego kraju.
Rosja utworzy nowy okręg wojenny. Gdzie? W 2015 roku Moskwa chce zakończyć budowę obrony przeciwlotniczej na arktycznych wyspach. Trwa tam już modernizacja dawnych baz lotniczych.
bESMbdqq
KOMENTARZE
(0)