Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
24.03.2015 11:03

Kryzys w Grecji. Rząd planuje amnestię podatkową

Ma ona objąć tych, którzy sprowadzą z powrotem do kraju pieniądze wywiezione w celu ominięcia fiskusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rząd w Atenach planuje zaoferowanie amnestii Grekom, którzy sprowadzą z powrotem do kraju pieniądze, wywiezione w celu ominięcia greckiego fiskusa. O takim planie poinformowała we wtorek w telewizji wiceminister finansów Nadja Walawani.

Skruszeni grzesznicy podatkowi będą się mogli dobrowolnie zgłosić, uiścić jednorazową opłatę i zalegalizować w ten sposób swoje pieniądze. Walawani nie ujawniła, jak duża miałaby to być opłata. Grecka prasa sugeruje, że może to być 15 procent środków deklarowanych w ramach amnestii.

Grecja wciąż boryka się z ogromnymi problemami finansowymi i oczekuje przynajmniej częściowego odblokowania ostatniej transzy pomocy międzynarodowej. 20 lutego ministrowie finansów państw strefy euro uzgodnili, że program pomocy finansowej dla Aten zostanie przedłużony o cztery miesiące. Wypłaty są zawieszone w oczekiwaniu na wprowadzenie reform przez lewicowy rząd Aleksisa Ciprasa.

Jak podała w niedzielę gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", kraj ten ma zapewnioną płynność finansową do 8 kwietnia. Po tym terminie sytuacja może stać się - zdaniem redakcji - "krytyczna".

Czytaj więcej w Money.pl
Zastrzeżenia do greckiego planu reform Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde oceniła, że planowi brakuje _ niezbędnych szczegółów _. Ma jednak dobre wiadomości.
Lista greckich reform dopiero we wtorek Zgodnie z zawartą w piątek umową, Grecja miała do poniedziałku przedstawić listę reform, które są warunkiem przedłużenia pomocy finansowej dla tego kraju.
Jest porozumienie w sprawie pomocy dla Grecji W Brukseli trwa kluczowe dla Grecji spotkanie ministrów finansów państw strefy euro.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz