Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Bartosz Krzyżaniak
|

"Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów". Premier apeluje do zagranicznych sieci

343
Podziel się:

Mateusz Morawiecki chce, żeby obecne w Polsce sieci handlowe organizowały polskie tygodnie tematyczne - na wzór włoskich, francuskich czy hiszpańskich. Przynajmniej raz w miesiącu.

Mateusz Morawiecki, szef Rady Ministrów, podczas wizyty w siedzibie Mlekovity
Mateusz Morawiecki, szef Rady Ministrów, podczas wizyty w siedzibie Mlekovity (KPRM)

- Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach. Żebyśmy nie byli dyskryminowani względem tego, jak polskie produkty traktowane są za granicą - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w siedzibie Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

- Rolnicy są kluczowi dla normalnego funkcjonowania całego kraju. Ich praca musi być doceniona. Polskie produkty również muszą być doceniane - dodał premier.

Zobacz także: Powołanie nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego

Zauważył przy tym, że sieci handlowe obecne w Polsce organizują promocyjne tygodnie tematyczne, np. włoskie, portugalskie, hiszpańskie czy francuskie. Robi to m.in. Biedronka, Lidl czy Carrefour. Zaapelował, by takie inicjatywy dotyczyły także polskich produktów przynajmniej raz w miesiącu.

- Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, mimo tego, że wszyscy jesteśmy częścią jednolitego rynku europejskiego - powiedział szef rządu.

Jego zdaniem nie można dopuszczać do sytuacji, w której "wręcz niemożliwa jest" sprzedaż polskich produktów do zagranicznych sieci handlowych.

Premier zauważył, że wielkie sieci handlowe w Polsce są zdominowane przez kapitał zagraniczny.

- Proszę o patriotyczne zachowanie się również tych sieci. Niech one traktują polskich producentów i rolników nie tylko z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, ale przede wszystkim w relacjach handlowych, dotyczących np. ceny skupu i sprzedaży - apelował premier. Zapowiedział, że sieci będą obserwowane pod kątem ewentualnego nadużywania pozycji dominującej na rynku.

Według Mateusza Morawieckiego w Polsce powinny powstawać grupy producenckie, ponieważ - jak zauważył - mają one większą siłę przebicia i możliwości sprzedaży swoich produktów. Poza tym są lepiej wyposażone w instrumenty marketingowe, sprzedażowe i dystrybucyjne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(343)
olo
6 lat temu
Polscy patrioci,kupują w zagranicznych sieciach? Własny zysk i koniec ...patriotyzmu!HAHAHAHAHAHA!!
olo
6 lat temu
A dlaczego polscy ....Patrioci kupują w zagranicznych sklepach a nie w polskich...dziwne
gosc
6 lat temu
To pan premier chyba dawno w takim sklepie nie był większość produktów spożywczych jest rodzima więc raczej nie ma sensu organizować jakiś tygodni.
Dawid
6 lat temu
Panie premierze? a co z naszymi polskimi spółkami? Może na orlen wprowadzimy same Polskie produkty?
derwan
7 lat temu
Made in Poland - to brzmi dumnie !!!
...
Następna strona