Notowania

pomoc dla tunezji
15.04.2015 16:09

Pomoc dla Tunezji. UE przekazała 100 milionów euro

W sumie program wsparcia finansowego dla Tunezji ma wartość 300 milionów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Tyle wynosi pierwsza transza środków przekazanych Tunezji przez Unię Europejską. Wsparcie makrofinansowe dla tego kraju ma pomóc w odbudowaniu gospodarki i realizacji reform.

To pierwsza rata z puli o łącznej wartości 300 milionów euro. Program wsparcia finansowego dla Tunezji już w połowie zeszłego roku przyjęły wspólnie państwa członkowskie i Parlament Europejski.

Wypłata środków jest uzależniona od realizacji reform uzgodnionych wcześniej przez Brukselę i Tunis.

Unijny komisarz ds. gospodarczych Pierre Moscovici powiedział, że pieniądze powinny pomóc Tunezji przezwyciężyć finansowe trudności w czasie, gdy przechodzi ona historyczne zmiany polityczne.

Od 2011 roku Unia Europejska przekazała władzom w Tunisie już ponad 800 milionów euro.

Pomoc dla Tunezji to część szerszej strategii stabilizacji krajów w południowym sąsiedztwie Europy, które zmagają się zarówno z wyzwaniami gospodarczymi, politycznymi jak i z zagrożeniem terrorystycznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Bronisław Komorowski przybył do Tunisu Prezydent Bronisław Komorowski przybył w niedzielę po południu do Tunisu, gdzie weźmie udział, wraz z innymi europejskimi politykami, w marszu upamiętniającym ofiary zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 20 zagranicznych turystów, w tym trzech Polaków.
Włochy umarzają 25 mln euro długu Tunezji Tunezyjczycy prosili Włochów o dwie rzeczy: pomoc gospodarczą i współpracę w walce z terroryzmem.
Weteran dyktatorskich rządów premierem Agencja Associated Press nazywa 65-letniego polityka weteranem poprzednich dyktatorskich rządów. Również po obaleniu Ben Alego Essid był szefem MSW w jednym z rządów tymczasowych.
Tunezja: Prezydent tworzy ruch "przeciw dyktaturze" Monsif Marzuki chce zapobiec powrotowi dyktatury po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Bedżiego Kaida Essebsiego.
Tagi: pomoc dla tunezji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz