Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jeśli wyjazd na saksy, to najczęściej do Niemiec. To najpopularniejszy wybór Polaków

Jeśli wyjazd na saksy, to najczęściej do Niemiec. To najpopularniejszy wybór Polaków

Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy u naszego sąsiada zza Odry. Fot. Photoshot/REPORTER/EAST NEWS
Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy u naszego sąsiada zza Odry.

Kraje Europy Zachodniej z otwartymi ramionami przyjmą pracowników tymczasowych. Zatrudnienie znajdziemy i w rolnictwie, i w przemyśle. Ale z powodu rosnących w Polsce płac chętnych na saksy Polaków jest mniej.

Jak pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", mimo że szczyt rekrutacji na prace sezonowe już minął, nadal dostępnych jest dużo ofert pracy za granicą. Jest ich co prawda trochę mniej niż w zeszłym roku, ale i tak jest w czym wybierać.

Zobacz też: Praca w Polsce. Ponad połowa Polaków ani myśli o rozwoju zawodowym

Najwięcej ofert jest od pracodawców z Niemiec, Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji. Polacy najchętniej wybierają w tym roku wyjazd do pracy u naszego sąsiada zza Odry. W Niemczech pracownik produkcji może liczyć na około 9,5 euro brutto za godzinę.

Zobacz też: Praca szuka człowieka. Młodzi od pracy oczekują czegoś innego, niż ich rodzice

Dość podobne są stawki w innych europejskich krajach. Sporo więcej można dostać tylko w krajach skandynawskich. Za zbieranie truskawek w Szwecji można dostać nawet równowartość 80 zł za godzinę.

Czytaj też: Praca w Polsce. Najbardziej poszukiwani będą budowlańcy

Jednak ponieważ w Polsce rosną wynagrodzenia, wyjazd na saksy nie jest już tak atrakcyjny, jak kiedyś. Agencje pracy potwierdzają, że mają w tym roku mniej zgłoszeń na zagraniczne oferty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Agnieszka
2018-07-27 09:29
ja jestem na 3 miesiące w Anglii. chce sobie dorobić a akurat z promedica była oferta specjalna na wakacje to się zdecydowałam. jeszcze zostało mi trochę ponad 2 misiaće i będę wracała. narzeczony czeka. jeśli by udało mi się go namówić to może byśmy się przprowadzili na jakiś czas do Anglii ale nie wiem on akutrat ma dobrą pracę na miejscu i szkoda żeby ją stracił
ifka
2018-06-27 19:00
Myślę,że ciągle można nieźle zarobić za granicą. Pod warunkiem,że jedzie się przez sprawdzoną agencję. Jest ich trochę, jak choćby otto, która zapewnia wszystko-pracę, zakwaterowanie, ubezpieczenie i dojazdy.
ona
2018-06-19 08:19
Polaki nie wyjezfzajcie zostancie w waszym kraju i budujcie go
Pokaż wszystkie komentarze (8)