Notowania

Jeśli wyjazd na saksy, to najczęściej do Niemiec. To najpopularniejszy wybór Polaków

Kraje Europy Zachodniej z otwartymi ramionami przyjmą pracowników tymczasowych. Zatrudnienie znajdziemy i w rolnictwie, i w przemyśle. Ale z powodu rosnących w Polsce płac chętnych na saksy Polaków jest mniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/REPORTER/EAST NEWS)
Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy u naszego sąsiada zza Odry.

Jak pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", mimo że szczyt rekrutacji na prace sezonowe już minął, nadal dostępnych jest dużo ofert pracy za granicą. Jest ich co prawda trochę mniej niż w zeszłym roku, ale i tak jest w czym wybierać.

Najwięcej ofert jest od pracodawców z Niemiec, Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji. Polacy najchętniej wybierają w tym roku wyjazd do pracy u naszego sąsiada zza Odry. W Niemczech pracownik produkcji może liczyć na około 9,5 euro brutto za godzinę.

Zobacz też: Praca szuka człowieka. Młodzi od pracy oczekują czegoś innego, niż ich rodzice

Dość podobne są stawki w innych europejskich krajach. Sporo więcej można dostać tylko w krajach skandynawskich. Za zbieranie truskawek w Szwecji można dostać nawet równowartość 80 zł za godzinę.

Jednak ponieważ w Polsce rosną wynagrodzenia, wyjazd na saksy nie jest już tak atrakcyjny, jak kiedyś. Agencje pracy potwierdzają, że mają w tym roku mniej zgłoszeń na zagraniczne oferty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca za granicą, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

echhhniech spadają z takimi ofertami... aż 9,5 e brutto za godzinę za bycie niewolnikiem

18-06-2018

HqnWirtualna "polska" też bierze udział w programie pisu Polaku pracauj na saksach? Bo widzę, że coś często pojawiają się artykuły promujące … Czytaj całość

18-06-2018

koleśDobra opcja dla studentów ale to ciężka i niezbyt fajna praca ....

Rozwiń komentarze (8)