Notowania

wiadomości
19-09-2016 (21:27)

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące rejsów włoskich związkowców

Rejsy opłacano ze związkowych pieniędzy. Według prokuratury, było to klasyczne przywłaszczenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhiLiP/PB/Wikipedia)

Rzymska prokuratura prowadzi dochodzenie dotyczące rejsów wycieczkowych działaczy włoskich związków zawodowych. Rejsy opłacano ze związkowych pieniędzy. Według prokuratury, było to klasyczne przywłaszczenie.

Chodzi o kierownictwo centrali związkowej UIL, która tradycyjnie dba o interesy pracowników administracji publicznej. Były one tematem rozmów działaczy na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych w latach 2008-2012. Każdy rejs sześciu najważniejszych osób w UIL-u kosztował około 17 tysięcy euro.

Jak zdołano ustalić, fundusze na ten cel pochodziły ze składek członków, pracowników transportu i właśnie administracji publicznej. Rozmowy bowiem dotyczyły również polityki rządu w tym sektorze. Uczestnicy rejsów, wśród których są były i obecny sekretarz generalny centrali, nie poczuwają się do winy.

W przeciwieństwie do partii politycznych, związki zawodowe we Włoszech nie mają obowiązku rozliczania się ze swoich wydatków.

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2016

Zmorajak sędzia rzepliński z trybunału k. co sobie z trybunałem za moje i wasze pieniądze zafundował wycieczkę dookoła muru chińskiego

20-09-2016

antymanipulantkaCo by było gdyby zbadali polskie związki zawodowe, tamto we Włoszech to pestka. U naszych same imprezy,popijawy na maksa,SPA,wyjazdy niby na szkolenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)