Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy z Afryki. "Trzeba ustalić limity i kryteria azylu"

0
Podziel się:

Unia nie jest w stanie przyjąć wszystkich uchodźców, uważa przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk

Uchodźcy z Afryki. "Trzeba ustalić limity i kryteria azylu"
(European Council)
bEKwdnKd

W wywiadzie udzielonym "Polsce The Times" na temat problemów politycznych w Europie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poruszył również gorący - także w Polsce - temat uchodźców z Afryki.

Unia nie jest w stanie przyjąć wszystkich uchodźców, uważa Tusk. - Ci, którzy mówią: otwórzmy szeroko drzwi, są cyniczni, bo wiedzą, że to niemożliwe. Ja jestem realistą, uważam, że przede wszystkim musimy opracować na nowo tzw. return policy, czyli politykę zawracania tych ludzi.

- To brzmi przykro, ale w sposób odpowiedzialny można mówić o przyjęciu tylko określonej grupy imigrantów. Jest mało chętnych, by powiedzieć to wprost. Uważam, że nie ma alternatywy dla takiego myślenia".

bEKwdnKf

Zapytany czy Polska powinna przyjmować imigrantów, Tusk odpowiada: - Gdy określimy limity i kryteria udzielania azylu oraz logistykę zatrzymywania i cofania nielegalnych imigrantów oraz ustalimy pulę uchodźców, na którą Unia wyrazi zgodę, wtedy wszyscy solidarnie powinni ich przyjąć. Jeśli oczekujemy solidarności w sprawie Wschodu, musimy pokazać, że jesteśmy gotowi na solidarność w sprawie Południa.

Czytaj więcej w Money.pl
Bruksela wymusi obniżki cen energii? Wspólne zakupy gazu zaproponowane jako element koncepcji unii budzą najwięcej emocji.
Największe wyzwania dla Polski w Unii Unia energetyczna, utrzymanie jedności w relacjach z Rosją, oraz planu inwestycji strategicznych zgodny z interesem Polski.
Ponad 5 mld euro na koleje w Polsce Tyle zamierza wydać resort infrastruktury na transport kolejowy w Polsce w latach 2014-2020 z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
bEKwdnKG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)