Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia energetyczna to jedno z najważniejszych zadań

0
Podziel się:

Szef Komisji Europejskiej przyznał, że Unia każdego roku importuje 53 procent całej energii, za kwotę ponad 400 miliardów euro.

Unia energetyczna to jedno z najważniejszych zadań
(ec.europa.eu)

Lepsze zintegrowanie rynku energii jest jednym z najważniejszych wyzwań dla Unii Europejskiej - uważa szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Zbliżający się szczyt szefów państw i rządów ma dotyczyć spraw energii, stosunków z Rosją i sytuacji na Ukrainie.

Szef Komisji Europejskiej przypomniał, że Unia każdego roku importuje 53 proc. całej energii, za kwotę ponad 400 mld euro.

Prowadzenie 28 odrębnych _ scenariuszy _ energetycznych jest - jego zdaniem - czystym marnotrawstwem. Unijne ceny energii są o 40 proc. wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Jean-Claude'a Junckera, należy podjąć szybkie działania prowadzące do zintegrowania rynku i jego lepszego zabezpieczenia. Uważa on, że jest to wykonalne, jeśli będą do tego dążyć państwa członkowskie.

Występujący w imieniu frakcji Konserwatystów i Reformatorów poseł Andrzej Duda apelował, by nie rezygnować z energetyki, opartej na węglu.

- _ Rezygnacja z węgla byłaby gaszeniem pożaru benzyną _ - przekonuje kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Przekonywał do prowadzenia polityki rozsądnej, polegającej na poszanowaniu neutralności technologicznej i dającej każdemu państwu możliwość korzystania z własnych źródeł energii, a także wspierania nowych technologii spalania węgla.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)