Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Unia energetyczna to jedno z najważniejszych zadań

Unia energetyczna to jedno z najważniejszych zadań

Fot. ec.europa.eu

Lepsze zintegrowanie rynku energii jest jednym z najważniejszych wyzwań dla Unii Europejskiej - uważa szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Zbliżający się szczyt szefów państw i rządów ma dotyczyć spraw energii, stosunków z Rosją i sytuacji na Ukrainie.

Szef Komisji Europejskiej przypomniał, że Unia każdego roku importuje 53 proc. całej energii, za kwotę ponad 400 mld euro.

Prowadzenie 28 odrębnych scenariuszy energetycznych jest - jego zdaniem - czystym marnotrawstwem. Unijne ceny energii są o 40 proc. wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Jean-Claude'a Junckera, należy podjąć szybkie działania prowadzące do zintegrowania rynku i jego lepszego zabezpieczenia. Uważa on, że jest to wykonalne, jeśli będą do tego dążyć państwa członkowskie.

Występujący w imieniu frakcji Konserwatystów i Reformatorów poseł Andrzej Duda apelował, by nie rezygnować z energetyki, opartej na węglu.

- Rezygnacja z węgla byłaby gaszeniem pożaru benzyną - przekonuje kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Przekonywał do prowadzenia polityki rozsądnej, polegającej na poszanowaniu neutralności technologicznej i dającej każdemu państwu możliwość korzystania z własnych źródeł energii, a także wspierania nowych technologii spalania węgla.

Czytaj więcej w Money.pl

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
kkk833
188.33.4.* 2015-03-14 08:58
skoro barylka ropy kosztuje tyle samo wszedzie tylko dostawca koncowy dyktuje cenne koncowa to dlaczego gaz nie moze kosztowac tyle samo wszedzie tylko zeby od dostawcy koncowego zalezala cena koncowa do tego rope trzeba dodatkowo przetworzyc
Roro911
82.82.157.* 2015-03-14 01:05
PRZECIEZ CENE DYKTUJE TEN KTO SPRZEDAJE A NIE KUPIEC ...
imię 40 i 4
46.204.247.* 2015-03-13 22:13
tak samo wiele podatków jest wyższych niż niż w usa
Zobacz więcej komentarzy (61)