Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
juckner
11.03.2015 14:35

Unia energetyczna to jedno z najważniejszych zadań

Szef Komisji Europejskiej przyznał, że Unia każdego roku importuje 53 procent całej energii, za kwotę ponad 400 miliardów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Lepsze zintegrowanie rynku energii jest jednym z najważniejszych wyzwań dla Unii Europejskiej - uważa szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Zbliżający się szczyt szefów państw i rządów ma dotyczyć spraw energii, stosunków z Rosją i sytuacji na Ukrainie.

Szef Komisji Europejskiej przypomniał, że Unia każdego roku importuje 53 proc. całej energii, za kwotę ponad 400 mld euro.

Prowadzenie 28 odrębnych _ scenariuszy _ energetycznych jest - jego zdaniem - czystym marnotrawstwem. Unijne ceny energii są o 40 proc. wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem Jean-Claude'a Junckera, należy podjąć szybkie działania prowadzące do zintegrowania rynku i jego lepszego zabezpieczenia. Uważa on, że jest to wykonalne, jeśli będą do tego dążyć państwa członkowskie.

Występujący w imieniu frakcji Konserwatystów i Reformatorów poseł Andrzej Duda apelował, by nie rezygnować z energetyki, opartej na węglu.

- _ Rezygnacja z węgla byłaby gaszeniem pożaru benzyną _ - przekonuje kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Przekonywał do prowadzenia polityki rozsądnej, polegającej na poszanowaniu neutralności technologicznej i dającej każdemu państwu możliwość korzystania z własnych źródeł energii, a także wspierania nowych technologii spalania węgla.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: juckner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, najważniejsze, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz