Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Unia w odwecie wprowadzi wizy dla Amerykanów? Decyzja już zapadła

462
Podziel się:

Komisja Europejska poinformowała, że nie przywróci wiz dla Amerykanów, by w ten sposób zmusić Stany Zjednoczone do zniesienia wiz dla wszystkich Europejczyków. Według Komisji, nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu.

Unia w odwecie wprowadzi wizy dla Amerykanów? Decyzja już zapadła
(PAJIC/SIPA)

"Odwetu" więc nie będzie.

O wprowadzenie obowiązku wizowego dla Amerykanów zaapelował w ubiegłym miesiącu Parlament Europejski powołując się na przepisy dotyczące wzajemności wizowej. USA wciąż wymagają wiz od obywateli pięciu unijnych krajów - Polski, Bułgarii, Rumunii, Cypru i Chorwacji.

Komisja Europejska, pod wpływem sugestii większości europejskich rządów, już wcześniej mówiła, że nie chce iść na wojnę dyplomatyczną ze Stanami Zjednoczonymi. Unijne kraje obawiały, się, że w odwecie za tymczasowe przywrócenie wiz dla obywateli USA, Waszyngton może wprowadzić wizy dla wszystkich Europejczyków.

Komisarz do spraw wewnętrznych Dimitris Awramopulos powiedział, że Bruksela woli negocjować z amerykańskimi władzami. - Unia Europejska zawsze wybierze zaangażowanie w rozmowy i dyplomację aniżeli jakąkolwiek formę jednostronnego odwetu - dodał komisarz.

Relacje z rozmów z amerykańskimi władzami Komisja Europejska ma zdać pod koniec roku. Amerykańskie władze do tej pory informowały, że nie mogą traktować Unii jako całości, bo każdy kraj jest oceniany indywidualnie, według ściśle określonych kryteriów. Brany jest pod uwagę między innymi odsetek odrzuconych wniosków o wizy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(462)
Głos
7 lat temu
Nareszcie ! Co to za partner który traktuje swoich sojuszników jak zarazę !
Ktoś360
7 lat temu
I wywalić ich wojsko, nie potrzebujemy tu okupantów.
Ciekawy
7 lat temu
A ten na fotce smaja posowa. Nie nauczyl sie prawa.
zzzzzz
7 lat temu
Jezeli dadza wizy to tylko bedzie nie sprawiedliwie dla tych ludzi ktorzy tu zpolski przyjechali i maja obywatelstwo amerykanskie bo rodowici amerykanie wcale tam nie jezdza tylko
Aj Lav Ju Jan...
7 lat temu
Duzo mozna by powiedziec o Amerykanach, ale jedno jest pewne...nikt nie zostawia takich dobrych napiwkow jak Amerykanie! Niemiec jesli zostawi ci cos to 1-2 zl, Amerykanin lekka reka 20 zl...
...
Następna strona