Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|
aktualizacja

Uwaga przedsiębiorcy. Czas zarejestrować się w Tax Free

6
Podziel się:

Jak na razie 350 przedsiębiorców zarejestrowało się w systemie Tax Free. Dzięki temu będą mogli sprzedawać swoje produkty w tym systemie po 1 stycznia 2022 r.

Uwaga przedsiębiorcy. Czas zarejestrować się w Tax Free
350 przedsiębiorców zarejestrowało się w systemie Tax Free (KAS, KAS)

Obecnie obowiązuje papierowy obieg dokumentów, a wywóz towarów poza Polskę/UE potwierdzany jest pieczęcią "POLSKA – CŁO". Od 1 stycznia 2022 r. wszyscy sprzedawcy w systemie zwrotu podatku VAT podróżnym będą mieć obowiązek wystawiania dokumentów Tax Free w formie elektronicznej.

– Trwa rejestracja podmiotów, które będą chciały sprzedawać w systemie Tax Free po 1 stycznia 2022 r. Możliwość rejestracji na platformie PUESC została uruchomiona 1 lipca 2021 r. i przedsiębiorcy mają na nią pół roku – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Zobacz także: III edycja Nagród money.pl. Kapituła zdecydowała

Aby zarejestrować się w systemie Tax Free, należy wejść na Platformę Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). W trakcie rejestracji nastąpi weryfikacja, czy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT i czy ma co najmniej jedną kasę rejestrującą on-line. Są to warunki niezbędne do tego, aby sprzedawać towary w systemie Tax Free od początku 2022 roku.

Z komunikatu wynika, że na zwrot VAT zapłaconego przy zakupie towarów w Polsce mogą liczyć podróżni, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania w UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
ekonometrysta
3 lata temu
Temat marginalny, niszowy. Można spokojnie zlikwidować obsługę tego systemu i nic strasznego się nie wydarzy. Śmiesznie niskie obroty. Fragment protokołu NIK po kontroli Tax Free - ..Liczba sprzedawców uczestniczących w systemie Tax Free zmniejszyła się w badanym przez NIK okresie z 5,7 tys. w 2017 r. do 4,5 tys. pod koniec września 2019 r. W tym samym czasie spadła także wartość sprzedanych przez nich towarów i to niemal o połowę - z prawie 4 mld 303 mln zł do nieco ponad 2 mld 200 mln zł...
Mariola
3 lata temu
... zgadzam się w 100% z jednym zastrzeżeniem, że bardzo wielu pensjonariuszy jest też na wolności, ba nawet mają prawo głosować ....
Twój nick
3 lata temu
Obecnie nasz kraj przypomina dom wariatów kierowany przez pensjonariuszy
Alka
3 lata temu
A może weźmy pod uwagę 5 milionów kobiet siedzących w domach. Nie tylko tych co zajmują się dziećmi. To nieprawda, że nie pracują, wiele z nich coś szyje, pichci na wynos, robi strony www, projektuje, pisze itp. Gdyby były lepiej poinformowane o działalności nierejestrowanej, gdyby komuś chciało się pochylić nad nimi to z każdej zarobionej tak złotówki rząd dostałby swoje 17% a tak nie dostaje nic, bo nikt się tymi osobami nie interesuje.
noreo
3 lata temu
Zalozmy ze jest rzezbiarz ktory chce robic rzezby malych kogucikow z drewna i moglby tym zarobic na chleb sprzedajac w kraju badz poza krajem np dwa razy w roku z racji ze sztuka to nie typowy towar i sprzedaje sie w jednym miesiacu a potem przez 3 miesiace nie itd . I zalozmy ze miesiecznie moglby taki rzezbiarz zarobic co ktorys miesiac 600 zl mies na chleb i lepsze to nizli nic . No tyle ze tak by zarobil w cywilizowanym kraju bo u nas by uslyszal ze musi zarejstrowac firme niewiadomo jak i jaka skoro sporadycznie robi koguciki z drewna , ze musi miec ksiegowa i prawnika a to miesiecznie koszt kilkaset zl lub wiecej, ze musi miec kase online, ze musi placic cla jakby koguciki z drewna kupil ktos z zagranicy, no i ze musi placic zus ok 1500 zl mies ale skad ma brac na zus skoro zarobi dwa razy w roku np 2000 lub 3000 i nie wie czy ogolnie zarobi. W cywilizowanym kraju rozne oplaty sa w momencie jak cos ktos sprzeda , poza oplaty na tzw ubezpieczieczenie sa dobrowolne lub wcale nie trzeba ich placic i gdyby tak bylo ze zus nie jest obowiazkowy a inne oplaty sa tylko w momentach jak rzezbiarz cos sprzeda to taki rzezbiarz moglby zarobic na chleb, ale u nas nie zarobi bo oplaty zus sa obowiazkowe i caly czas nawet jak sie nic nie sprzeda i co ciekawsze zusu nie obchodzi skad kto na te oplaty wezmie .To pokazuje jak mamy ulomny system, ze politycy i patologiczna biurokracja wcale nie wiedza jak ludzie zyja i ze nalezy podzielic i dostosowac system dla firm duzych i miniaturowych wytworcow zeby nie musieli do wszystkiego zakladac firm i placic zus bo zwyczajnie lepiej miec nawet miniaturowego podatnika co jakis czas niz ma on byc bezrobotnym i czuc sie niepotrzebnym .Tak wiec taki rzezbiarz w cywilizowanych krajach by zarobil na chleb i nikt by mu nie zawracal D. zakladaniem firmy i zusem a u nas bedzie bezrobotny i wykluczony bo politykom i biurokracji nie chce sie uzywac mozgu. Nalezy tez widziec ze czesc bezrobocia mozna zlikwidowac wlasnie tworzac inne zasady dla miniaturowej przedsiebiorczosci ktora w naszych warunkach nie ma szans i oplaty sa wyzsze niz ich mozliwy zarobek , no ale kogo to obchodzi skoro polityk sobie dolozy kilka tys podwyzki a pani z zusu sie wymadrza i o firmach wie tyle co koto o kosmosie. Mamy chory kraj i nie umiemy sie do tego przyznac ze stajemy sie patologia na wlasne zyczenie i nikt z politykow nie chce tego zmienic , smutne !