Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
26.02.2020 14:11

W jakie innowacje inwestują polskie firmy?

Polskie firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mądre inwestycje są jedyną szansą na to, by nie zostać w tyle za konkurencją i nieustannie rozwijać swój biznes. Krajobraz biznesowy coraz bardziej zaczyna przypominać ogólnoświatowe trendy, w których nie ma już miejsca na eksperymenty, a nowoczesne kanały docierania do odbiorców i klientów, mają służyć skuteczności. Oprócz klasycznych inwestycji takich jak ziemia, nieruchomości, coraz chętniej polscy przedsiębiorcy inwestują we wszelkiego rodzaju innowacje. W jakie najchętniej?

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiał partnera)

Inwestycja w zieloną energię

Z roku na rok rośnie skala inwestycji w zieloną energię. Nic w tym dziwnego. Po pierwsze pogarsza się stan środowiska naturalnego i zaczyna być to widoczne na co dzień. Po drugie tego typu rozwiązania są nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Na opcje związane z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii decydują się nie tylko duże korporacje, ale również firmy związane z produkcją rolną, średnie i mniejsze przedsiębiorstwa oraz deweloperzy. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest fotowoltaika, czyli pozyskiwanie energii elektrycznej ze Słońca. Koncepcja owa ma bardzo wiele zalet. Prosta instalacja, montowana zazwyczaj na dachach nieruchomości, wyłapuje światło z naszej najbliższej gwiazdy, a podpięty pod nią inwerter przerabia je na prąd elektryczny. Taki sam, jaki płynie w naszych gniazdkach.

Dlaczego rośnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi?

Obniżenie kosztów produkcji - Prąd powoli staje się sprawą polityczną niestety wzrost jego cen wpływa na cały rynek. Przedsiębiorca, który szuka rezerw wszędzie, coraz częściej zaczyna się zastanawiać nad nowymi polami tego typu operacji.

Obniżenie kosztów utrzymania firmy - Wobec galopujących cen energii elektrycznej, właściciel firmy może w znaczący sposób wpłynąć na tzw. koszty stałe, bez względu na sytuację rynkową.

Ekologia - Decydując się na fotowoltaikę firma nie tylko poprawia swój wizerunek, ale również realnie wpływa na stan środowiska naturalnego.

Dofinansowania - Zarówno Unia Europejska, jak i Państwo Polskie wspierają innowatorów w realny i bardzo korzystny sposób. A jeśli dla kogoś to by było za mało – banki oferują kredyty na bardzo preferencyjnych warunkach. Właśnie teraz jest idealny czas na inwestycję w Odnawialne Źródła Energii. Sprawdź więcej szczegółów na temat dofinansowania do paneli fotowoltaicznych w 2020 roku.

Niezależność energetyczna - Niezależnie od, częstokroć, kapryśnego funkcjonowania zakładów energetycznych, właściciel fotowoltaiki jest całkowicie niezależny.

Oszczędność - Zaoszczędzone środki można zainwestować w coś innego na przykład w ekskluzywny ekspres do kawy.

Inwestowanie w nowe technologie

Inwestowanie w nowe technologie przez polskie firmy przybiera bardzo różnych form. Dzieje się to na płaszczyźnie udoskonalania infrastruktury IT, tworzenia aplikacji, inwestycji w sztuczną inteligencję, zabezpieczenia danych, tworzenia programów, z których korzystają specjaliści w firmach. Projektuje się systemy mające usprawniać działanie firm na wszystkich etapach działań. Dzięki inwestowaniu w rozwiązania technologiczne przedsiębiorcy przede wszystkim nie zostają w tyle za swoją konkurencją, dążą do wyróżnienia się, ale również usprawnienia procesów. Oprócz tego zaletami powyższych działań są:

 • lepsze zaadresowanie potrzeb klientów,
 • łatwiejsze zarządzanie wszelkimi procesami,
 • sprawniejsza komunikacja wewnętrzna oraz zewnętrzna,
 • automatyzacja procesów i zwiększenie ich wydajności,
 • podążanie za trendami, które pozytywnie wpływa na wizerunek firmy,
 • udoskonalanie usług lub produktów.

Inwestycja w specjalistów i badania

Świadomość polskich przedsiębiorców ostatnimi czasy bardzo się zmienia. Zrozumiano, że najważniejszym kapitałem są ludzie, którzy będą dla nich pracować. Wiele świadomych i nastawionych na sukces firm inwestuje zatem w doskonałych specjalistów. Oprócz tego, że są w stanie zaoferować atrakcyjne kwoty kompetentnym osobom, które się sprawdzają i działają proaktywnie, inwestują również w ich rozwój. Organizują swoim pracownikom szkolenia, wyjazdy na międzynarodowe konferencje, pozwalają na bardziej elastyczny czas pracy.

Oprócz tego inwestuje się w badania, polegające m.in. na poszukiwaniu lepszych rozwiązań. Występuje wyraźna chęć jeszcze dokładniejszego poznania swoich klientów, czy też odbiorców. Czy jest to innowacja? Na swój sposób tak, ponieważ kształtuje zupełnie nowy trend sposobu podejścia do pracowników. Dziś nie ma już miejsca na eksperymenty, które funkcjonowały w obrębie działalności przedsiębiorstw jeszcze kilkanaście lat temu. Badane są potrzeby i realne reakcje. We współczesnym biznesie nie ma bowiem miejsca na eksperymenty.

W co jeszcze inwestują polskie firmy?

Inne rzeczy i obszary poza innowacjami, w które chętnie inwestują polscy przedsiębiorcy to między innymi:

 • działania w online marketingu (SEO, Google Ads, influencer marketing, YouTube, social media);
 • nieruchomości;
 • grunty;
 • środki transportu;
 • szkolenia;
 • działania lokalne.

Artykuł sponsorowany

Tagi: inwestycje, innowacje
Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

WHAT?O co tu chodzi?

Rozwiń komentarze (1)