Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
02.07.2020 10:53

Wakacje 2020. LOT wznowił loty międzynarodowe, ponad 70 kierunków

Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły połączenia międzynarodowe. W lipcu i sierpniu samoloty polecą w ponad 70 kierunkach. Odbywać się będą także rejsy międzykontynentalne do Ameryki Północnej i Azji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock)

- 1 lipca pierwsi pasażerowie polecieli na pokładach samolotów LOT-u do: Berlina, Amsterdamu, Dusseldorfu, Barcelony, Pragi, Budapesztu, Wilna, Kijowa, Dubrownika i Splitu. 2 lipca dołączą do nich podróżni lecący do Wiednia i Oslo, z kolei od 3 lipca ruszają letnie połączenia, a pasażerowie mogą zacząć planować podróże także poza Europę - podał przewoźnik w czwartkowym komunikacie.

Samoloty LOT-u zabiorą podróżnych także do Toronto, Seulu, Tokio. Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt - Seul, oferowane raz w tygodniu. Bilety na rejsy dalekodystansowe dostępne są już w systemach rezerwacyjnych.

LOT ocenił w komunikacie, że już dostrzega zainteresowanie urlopowymi wyjazdami. - W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy zwiększenie częstotliwości wybranych tras. Jednocześnie duże zainteresowanie wzbudzają nowe połączenia, których do tej pory nie oferowaliśmy z Warszawy - napisano w komunikacie.

Zobacz: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Po dodaniu nowych lotów dalekodystansowych rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie ponad 70 kierunków, z czego ponad 30 oferowanych jest w ramach akcji #LOTnaWakacje.

- Od lipca do rozkładu powrócą cztery połączenia krótkodystansowe: do Londynu (lotnisko Londyn-Heathrow), oferowane od 15 lipca - do końca lipca z częstotliwością raz dziennie, a od sierpnia dwa razy dziennie; do Tirany, dostępne od 4 lipca z Warszawy (dwa razy w tygodniu) oraz od 5 lipca z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu); do Czarnogóry - od 4 lipca cztery razy w tygodniu dostępne będą połączenia Warszawa - Podgorica, a dwa razy w tygodniu Warszawa - Tivat. Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu polecą także pasażerowie z Poznania; na Ukrainę, obejmujące dwa bezpośrednie połączenia z Warszawy - od 1 lipca na lotnisko Kijów-Boryspol oraz od 15 lipca do Odessy - wymienia dalej LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT miały ponad 10 mln pasażerów w 2019 r. Jedynym udziałowcem PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: transport, logistyka, podróże, koronawirus, lot, gospodarka, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2020

KODNo i proszę mi wytłumaczyć po co było zamykać gdy chorych były tysiące ? Teraz mamy miliony zakażonych i jest niby bezpieczniej ? O co tu chodzi?

03-07-2020

jananiech latają. Zakłady pogrzebowe poczekaj a na ich powrót.

Rozwiń komentarze (2)