Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Weronika Grzywna
|
aktualizacja

Wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim. Jak i kiedy złożyć wniosek?

3
Podziel się:

Ustawa dotycząca rządowych wakacji kredytowych wchodzi w życie z dniem 29 lipca 2022 roku. W jej ramach możliwe jest zawieszenie raty kredytu na okres do ośmiu miesięcy. Od piątku banki będą przyjmować elektroniczne wnioski o udzielenie wakacji kredytowych. Jak złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim?

Wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim. Jak i kiedy złożyć wniosek?
Wniosek o rządowe wakacje w ING Banku Śląskim kredytobiorcy będą mogli złożyć od 29 lipca 2022 roku. (Getty Images,, © 2022 Bloomberg Finance LP)

Rządowe wakacje kredytowe. Na czym polegają?

Ustawowe wakacje kredytowe zostały stworzone z myślą o kredytobiorcach borykających się z trudnościami w spłacie zobowiązania spowodowanymi rosnącą inflacją i podwyżkami stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Rząd postanowił wówczas zastosować doraźne rozwiązanie polegające na wprowadzeniu możliwości zawieszenia rat kredytu hipotecznego, zaciągniętego w złotych polskich na własny cel mieszkaniowy.

Kredytobiorcy będą mogli odroczyć spłatę zobowiązania i zawiesić raty na łącznie 8 miesięcy w 2022 i 2023 roku. 

Wniosek o wakacje kredytowe w ING Banku Śląskim

Wniosek o rządowe wakacje w ING kredytobiorcy będą mogli złożyć od 29 lipca 2022 roku. Aby złożyć wniosek elektronicznie, należy wybrać kredyt, dla którego chcemy zawiesić raty, a następnie wybrać "wniosek o zawieszenie spłaty kredytu". W dokumencie zobaczymy wszelkie informacje o okresie zawieszenia. Po złożeniu wniosku natomiast powinniśmy otrzymać potwierdzenie dostarczenia dyspozycji do banku. Jeżeli kredytobiorca nie ma dostępu do aplikacji bankowej, wówczas wniosek o rządowe wakacje kredytowe w ING złoży, udając się do placówki banku. 

Zawieszenie raty kredytu będzie możliwe jedynie wtedy, kiedy umowa kredytowa została podpisana przed 1 lipca 2022 roku. Klienci ING Banku Śląskiego mogą zawiesić ratę dwukrotnie w 2022 roku:

  •  od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku,
  • od 1 października do 31 grudnia 2022 roku. 

W 2023 roku zaś kredytobiorcy będą mogli zawiesić spłatę kredytu na jeden miesiąc w każdym z 4 kwartałów. Wnioskodawca w jednym wniosku będzie mógł zawiesić wszystkie dostępne raty. Aby zawiesić ratę na pełny okres, wniosek należy złożyć przed dniem płatności raty. Przykładowo jeżeli spłata kredytu przypada na 6 sierpnia, wnioskodawca musi złożyć wniosek do 5 sierpnia. 

W czasie rządowych wakacji kredytowych w ING Banku Śląskim Bank nie będzie pobierał żadnych opłat, rat ani nie naliczy odsetek. Pobierane będą wówczas jedynie składki ubezpieczeniowe. 

Wszelkie szczegóły dotyczące zawieszenia spłaty kredytu kredytobiorcy mogą sprawdzić w aplikacji Moje ING w zakładce Usługi>Moje Dokumenty>Dokumenty bankowe.

Rezygnacja z wakacji kredytowych w ING Banku Śląskim

Kredytobiorca, który złożył wniosek o rządowe wakacje kredytowe w ING ma 14 dni kalendarzowych od chwili złożenia wniosku na odstąpienie zawieszenia spłaty. Aby zrezygnować z wakacji kredytowych w ING, należy wysłać do banku wiadomość poprzez Moje ING, wpisując w tytule "odstąpienie od wniosku o zawieszenie spłaty umowy" oraz w treści wniosku, numer kredytu.

Innym sposobem na rezygnację z wakacji kredytowych jest również wysłanie na adres banku właściwego formularza, znajdującego się na stronie internetowej ING.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Holiday
2 miesiące temu
A może jakaś informacja o wymaganym pełnomocnictwie by się tu znalazła? Inne banki nie wymagają pełnomocnictwa wspolkredytobiorcow do skorzystania z wakacji...
Adam
2 miesiące temu
W ING odsetki są naliczane za każdy dzień. I tu pytanie: na które miesiące najbardziej opłaca się brać wakacje? Większy udział odsetek w racie jest nie w miesiącach, które mają 31 dni, tylko zawsze w następnych. Najniższe odsetki i najwięcej kapitału jest z kolei nie w lutym, tylko w marcu. Ktoś wie jak to działa, słyszałem że te odsetki są naliczane jakoś wstecz? To mógłby być nawet dobry temat na artykuł zamiast ciągle to samo wałkować :P
rfjydfh
2 miesiące temu
Cała prawda od wszystkich  Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!! Polski rząd i kościół oraz celebrytów wypieprzyć bo to najgorsze zło  w innych krajach ludzie żyją normalnie tylko tu w tym chorym kraju jest żle i to od czasów wojny polska to same gówno tylko kredyty do góry i ceny a pensja 2tys zł a emeryt głodówka wszyscy uciekają w innych krajach mają zarobki służbe zdrowia a tu nic tylko rozdawiennictwo nierobom polska cała do likwidacji! Na PIS to co wiem nikt nie zagłosuje bo to komuna zrobili podział ludzi jednym dają niesłusznie a póżniej 10razy wszystkim zabierają .A wojna to tylko przykrywka polityczna PISu żeby zasłonić przekręty a póżniej zrobią covid ludzie nie dajcie się omamić trzeba ten rząd wywalić na zbity pysk i rozliczyć !!!!!!!To koniec PISu przez pis może być wojna nawet wiek emerytalny podwyższają i 13 i 14 chcą zabrać a nawet 500+ już zaczynają się wycofywać z programów sztandarowych ale za póżno narobili długu to teraz zabrać im mienie w całości.