Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Ważna deklaracja rządu. Chce zamrozić taryfy na gaz w 2023 roku

276
Podziel się:

Rząd chce zamrozić taryfy na gaz w 2023 roku, ale to niemożliwe, by w pełni zrekompensować w ten sposób podwyżki – poinformował w środę na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Ważna deklaracja rządu. Chce zamrozić taryfy na gaz w 2023 roku
Rząd premiera Mateusza Morawieckiego obiecuje, że zrobi wszystko, aby ceny gazu nie poszybowały tak wysoko, jak wynika to ze wzrostu cen hurtowych (PAP, PAP/Andrzej Lange)
Nie dopuścimy do tego, żeby ceny gazu poszybowały tak wysoko, jak wynika to ze wzrostu cen hurtowych, bo to oznaczałoby gigantyczne podwyżki – powiedział na konferencji prasowej Piotr Müller.

Dodał jednak, że to niemożliwe, by w pełni zrekompensować podwyżki. – Trzeba to sobie jasno powiedzieć – podkreślił.

– Taryfy możemy zamrozić na określonym poziomie, ale różnicę dopłaca budżet państwa, środki finansowe muszą być na określonym poziomie – zaznaczył rzecznik rządu, dodając, że rząd niedługo przedstawi kalkulację w tej kwestii.

Poziom, na którym zostaną zamrożone taryfy na gaz, będzie zależał od sytuacji na rynku – powiedział Piotr Müller.

Müller poinformował też, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad "pewnym systemem dopłat dla tego sektora". – Ostatecznych rozwiązań nie ma, ale wsparcie zostanie wypłacone w tym roku. Środki muszą się mieścić w możliwościach budżetowych państwa – zastrzegł, dodając, że wsparcie powinno jednocześnie trafiać do tych obszarów przemysłu, odpowiedzialnych za wysoki "wkład do inflacji".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drożejący gaz Polacy odczują z opóźnieniem. "Wszyscy będziemy biedniejsi"

Prezes URE jest za zamrożeniem cen gazu

Mrożenie w obszarze cen gazu dla klientów indywidualnych ma miejsce w tym roku i rekomenduję kontynuowanie tych działań w 2023 r. – powiedział w środę prezes URE w radiu TOK FM.

Dodał, że bez interwencji wzrost cen gazu może silnie zwiększyć ubóstwo energetyczne.

Mimo trudnej sytuacji na rynku gazu, w pierwszym półroczu 2022 r. PGNiG osiągnęło 78,4 mld zł przychodów – to trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Spółka odnotowała też 4,8 mld zysku netto, dwa razy więcej niż przed rokiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(276)
saoethusnth
2 lata temu
No i co? Kasa z KPO by sie przydala, nie? A tak? Musicie doplacac z budzetu, czyli kazdy placi w podatkach, ktore moglyby isc np. na opieke zdrowotna, albo edukacje, czy np. infrastrukture. Ale ziobro i pinokio (z malej, bo nie szanuje) wiedza lepiej, ze nie potrzeba Polakom setek miliardow z KPO.
Qbek
2 lata temu
Więc wiadomo kto zarabia na kryzysie, inflacja 16% a zyski x2. Ciekawe co wyprodukowali.
Mosiek
2 lata temu
Oj tam, oj tam. Jak będzie źle to wyjdziemy na ulicę i nie będzie litości. Będzie pieczona kaczka faszerowana Morawieckim i Obajtkiem. Ludzie się najedzą, a potem będziemy świętować kilka dni, że pozbyliśmy się raka Polski.
Polka
2 lata temu
Ale to wszystko są spółki państwa czyli nasze Polaków!!!!! Te podwyżki to tylko nabijanie kabzy na rozdawnictwo i kolesiostwo!!!!!!!!!!!!!
Renia 59
2 lata temu
Rząd i szczerze, hahaha. A to dobre.
...
Następna strona