Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TS
|
aktualizacja

Ważne zmiany na Poczcie. Odmrażanie gospodarki dotarło i tutaj

39
Podziel się

Poczta wraca do godzin funkcjonowania sprzed wybuchu epidemii koronawirusa. W mocy pozostają jednak nadal wszelkie zasady bezpieczeństwa, wprowadzone na czas zarazy.

Placówki Poczty Polskiej znów są czynne w pełnym wymiarze
Placówki Poczty Polskiej znów są czynne w pełnym wymiarze (Poczta Polska)
bErrnwPp

"Klienci będą mogli skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych w zwyczajowych godzinach już w blisko 90 proc. urzędów i filii pocztowych. Zwiększy się także liczba klientów, którzy mogą przebywać w placówce do dwóch osób na każde czynne okienko" - poinformowała poczta we wtorkowym komunikacie.

Poczta powróciła też do galerii handlowych, jednak nadal nieczynne pozostają placówki, które zlokalizowane są m.in. w biurowcach, urzędach miejskich, muzeach, czy lotniskach. W całym kraju jest ich ok. 40. Poczta uruchomi je niezwłocznie po otwarciu obiektów, w których się znajdują.

Spośród 17 placówek czynnych całą dobę jedynie w trzech przypadkach nadal obowiązują skrócone godziny. Dotyczy to UP Gdańsk 50, UP Szczecin 2 i UP Poznań 2. W miarę możliwości wszystkie placówki będą sukcesywnie wracać do pełnych godzin pracy w najbliższym czasie.

bErrnwPr
Zobacz także: Obejrzyj też: III etap odmrażania gospodarki. Emilewicz: wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

W pozostałych miastach wojewódzkich ponownie klienci mają możliwość skorzystania z usług pocztowych przez całą dobę, w Warszawie czynne są dwie takie placówki.

Poczta zdecydowała, że maksymalnie dwóch klientów może przebywać przy jednym czynnym okienku. W placówkach obowiązują strefy bezpieczeństwa, wyznaczające w jakiej odległości należy ustawić się przed okienkiem. Zmniejszenie dystansu możliwe jest wyłącznie na prośbę pracownika obsługi.

bErrnwPx

W ostatnim czasie w placówkach zostało zainstalowanych blisko 4,6 tys. przesłon szklanych lub z pleksi, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Pracownicy placówek wyposażeni są w maseczki lub przyłbice oraz żele do dezynfekcji rąk, sukcesywnie Poczta kupuje też rękawiczki jednorazowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErrnwPy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErrnwPS
KOMENTARZE
(39)
koko
rok temu
ale po co otwierają skoro klienci uciekają od usług PP są bardzo drogie a poza tym zwykłe przesyłki idą dłużej niż przed drugą wojną światową. JA osobiście nie korzystam z usług PP
Dolikwidacji
rok temu
Jak ten relikt dawnej epoki ma sprawnie działać, skoro w tzw. wojewódzkiej dyrekcji pracuje więcej ludzi niż we wszystkich podległej jej placówkach z listonoszami i sprzątaczkami włącznie ????
Mela11
rok temu
Tak zgadzam się, do likwidacji. Przesyłki i to nawet te najważniejsze nie docierają. Listonosz zamiast paczek (i to czasem o formacie listu) ma przy sobie plik AWIZ , i to wydrukowanych z komputera (czyli jest przygotowany). To nie ważne, że nadawca opłacił dostarczenie na adres.
bErrnwPT
pocztowiec
rok temu
Jaki rząd taka poczta
Ax
rok temu
Ta, poczta daje to i to pracownikom, go w no prawda, jak ktoś prowadzi Agencje Pocztową, to już według nich nie jest się pracownikiem poczty PL i ma sobie sam wszystko zapewnić za własne pieniądze, a oni później bd pisać co oni to nie robią dla ludzi.
...
Następna strona