Notowania

Rafalska w obronie 500+: "Proszę nie mówić, że z powodu programu naród się rozpił"

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społeczne uspokaja, że flagowy program PiS jest bezpieczny. - Rząd jest odpowiedzialny, wszystko musi być precyzyjnie policzone i zabezpieczone w budżecie. Na wszystkie programy są pieniądze, to nie ulega wątpliwości - powiedziała Elżbieta Rafalska na antenie Polskiego Radia 24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Według minister Rafalskiej niesprawiedliwe jest mówienie, że matka, która wychowała 4 dzieci, podjęła taką decyzję, bo nie miała ochoty pracować.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społeczne uspokaja, że flagowy program PiS jest bezpieczny i pozostanie w niezmienionej formie. - Rząd jest odpowiedzialny, wszystko musi być precyzyjnie policzone i zabezpieczone w budżecie. Na wszystkie programy są pieniądze, to nie ulega wątpliwości - powiedziała Elżbieta Rafalska na antenie Polskiego Radia 24.

Pani minister na radiowej antenie bardzo zdecydowanie broniła programu 500 +. Dużo tez czasu poświęciła uspokajaniu słuchaczy, którzy z informacji o mniejszych środkach na ten cel, mogliby wywnioskować, że program jest i będzie ograniczany.

Jak już pisaliśmy w money.pl pani minister w poprzedni czwartek zaskoczyła mówiąc, że "z czasem trzeba będzie się zastanowić nad kryterium dochodowym beneficjentów". Dziś Minister Rafalska przekonywała, że wszystko jest tu bardzo precyzyjnie policzone i zabezpieczone w budżecie i na 500+ pieniądze są i będą, a krytykom programu brakuje już argumentów.

- Natura ataków, dotyczących tej inicjatywy, jest wybitnie polityczna. Wrogość z jaką się spotkaliśmy, gdy wprowadzaliśmy program, była niespotykana. Część partii jednak już zdaje sobie sprawę, że atakowanie programu było błędem - mówiła Rafalska.

Rafalska zaskoczyła w sprawie 500+. Kwieciński komentuje

W jej ocenie nie można też mówić o negatywnych jego skutkach społecznych ani tych dotyczących rynku pracy. Jak dowodziła nieodpowiedzialne i niesprawiedliwe jest mówienie, że matka, która wychowała 4 dzieci, podjęła taką decyzję, bo nie miała ochoty pracować. Odnoisła się również do zarzutów związanych z niewłaściwym przeznaczaniem tych środków.

- Proszę nie mówić, że z powodu programu naród się rozpił - nic takiego się nie stało. Rodzice racjonalnie, sensownie wydają otrzymywane środki na potrzeby dzieci - przekonywała Rafalska, która twierdzi również iż 500+ „wzbudza zainteresowanie międzynarodowe i w UE takie ograniczenie ubóstwa, z jakim mamy do czynienia w Polsce, jest niespotykane.

Elżbieta Rafalska pytana o zmiany dotyczące Funduszu Alimentacyjnego przekonywała, że wszystko jest tu już na ostatniej prostej. Przygotowane zmiany mają pozwolić na poprawę kwestii egzekucji należnych świadczeń, a uporczywie unikający ich płacenia, mają być skuteczniej nakłaniani do regulowania należności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2018

ŁajdactwoWedług Rafalskiej piją ci co nie dostają socjalu?

28-08-2018

MietekCzy pani Rafalska nie widzi, że to całe niczym nie uzasadnione rozdawnictwo 500+, 300+ i teraz jeszcze mieszkanie+ podzieliło społeczeństwo. Nie … Czytaj całość

28-08-2018

Smakosz dobrej gorzałki,oile tak można mówićMonopole mają większe obroty to FAKT,proszę nie opowiadać że jest to pozytywny program.

Rozwiń komentarze (96)