Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Autostrada A2 powstanie szybciej. Rząd chce podciągnąć ją pod Białą Podlaską

31
Podziel się:

Rząd znalazł pieniądze na nowe drogi. Dzięki temu w najbliższych latach powstać mają dwie niezwykle ważne drogi na wschodzie Polski. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ogłosił, że niedługo ruszą przetargi na budowę autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Dokończona zostanie też trasa Via Carpatia.

Autostrada A2 powstanie szybciej. Rząd chce podciągnąć ją pod Białą Podlaską
(Bartosz Wawryszuk)

Rząd znalazł pieniądze na nowe drogi. Dzięki temu w najbliższych latach powstać mają dwie niezwykle ważne trasy na wschodzie Polski. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ogłosił, że niedługo ruszą przetargi na budowę autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Dokończona zostanie też trasa Via Carpatia.

"Zwiększony limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych pozwala na realizację nowych, nieujętych w dotychczasowym limicie odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce Wschodniej" - mówi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jak tłumaczy, chodzi przede wszystkim o drogę ekspresową S19, stanowiącą istotny element międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia. - Co szczególnie ważne, zaktualizowany Program Budowy Dróg Krajowych zabezpiecza finansowanie - 27,4 mld zł - na cały ten ciąg - dodaje Adamczyk.

Oprócz tego do listy inwestycji dodano zadania wspierające korytarz Via Carpatia, takie jak autostrada A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej oraz droga ekspresowa S17 Piaski - Hrebenne (granica polsko-ukraińska).

Zobacz także: Nowe drogi w Polsce w 2017 roku. 397 km bez autostrad

Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) 12 lipca tego roku, który ze zwiększonym limitem ze 107 mld zł do 135 mld zł.

Trasa A2 dzięki temu zwiększyć może się na odcinku od Mińska do Białej Podlaskiej o ok. 100 kilometrów. Do granicy z Białorusią w Terespolu pozostanie już tylko krótki ok. 30-kilometrowy fragment.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
mikoroski
4 lata temu
W 1980 zaczeli budowac i jeszcze nie skonczyli. Raptem maja skonczyc haha Przez 40 lat im sie nie udało, to dlaczego ma sie teraz udac
politolog
5 lata temu
dobrze by było byle by nie było kolejnym mydleniem oczu -zasłoną dla kolejnej likwidacji ????????ale czego skoro wszystko już poniszczono
the observer
5 lata temu
[QUOTE] Rząd znalazł pieniądze na nowe drogi. Dzięki temu w najbliższych latach powstać mają dwie niezwykle ważne trasy na wschodzie Polski. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ogłosił, że niedługo ruszą przetargi na budowę autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Dokończona zostanie też trasa Via Carpatia. [/QUOTE] PiS odwdzięcza się wyborcom z ciemnogrodów, stąd te dwie inwestycje o małym znaczeniu ekonomicznym.
Bialczanin
5 lata temu
Hurrraaa :) aurostrada, kolej, lotnisko, świeże powietrze, najładniejsze dupeczki w Polsce - nic tylko się tu osiedlać.
A Rumunia
5 lata temu
A na tej mapie Rumunia leży w Jugosławii !
...
Następna strona