Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes TVP: misja wypełniona, trzeba uszczelnić abonament

1004
Podziel się:

- Byliśmy w tych wszystkich wielkich chwilach, kiedy telewizja publiczna powinna być ze społeczeństwem. Udało się nawet odzyskać teren i poprawić oglądalność w niektórych formatach - powiedział Kurski

Prezes TVP: misja wypełniona, trzeba uszczelnić abonament
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Telewizja publiczna, mimo braku realnego wsparcia finansowego z abonamentu, w 2016 r. dała radę, jeśli chodzi o wypełnienie misji publicznej - mówił w środę prezes TVP Jacek Kurski. Podkreślał jednak, że potrzebne jest uszczelnienie abonamentu, bo bez tego sytuacja będzie trudna.

Podczas środowej konferencji prasowej Kurski podsumował rok pracy zarządu TVP. Jak mówił TVP była w tym czasie "z Polakami w najważniejszych momentach".

- Byliśmy w tych wszystkich wielkich chwilach, kiedy telewizja publiczna powinna być ze społeczeństwem. Udało się nawet odzyskać teren i poprawić oglądalność w niektórych formatach - powiedział Kurski wskazując na programy informacyjne oraz rozrywkowe.

Zaznaczył jednocześnie, że TVP stanęła pod ścianą. - Trzeba sobie jasno powiedzieć, że doszliśmy do ściany. Nie może trwać dłużej sytuacja, w której nasi konkurenci - TVN i Polsat - dysponują przychodami rzędu 6 mld zł z reklam komercyjnych oraz abonamentu komercyjnego i nie mają żadnych obowiązków publicznych. Tymczasem telewizja publiczna dysponuje przychodem 1 mld 400 mln zł i ma mnóstwo obowiązków publicznych, które są kosztochłonne a nie przynoszą dochodów - powiedział.

- To jest już dalej po prostu nie do utrzymania - dodał. Kurski wyraził jednocześnie opinię, że w nadchodzącym czasie "telewizję publiczną czeka albo telewizja publiczna z prawdziwego zdarzenia, albo jej nie będziemy mieli".

Zaznaczył, że zarząd TVP do końca roku musiał przedstawić zbilansowany budżet spółki. - Zbilansowany budżet telewizji w warunkach kiedy nie ma realnego wsparcia abonamentowego (...), to jest budżet śmierci. Oznacza to skasowanie wydatków na misję o 30 proc., śmierć ośrodków terenowych, odejście od wielu koniecznych inwestycji - mówił Kurski.

Dodał jednak, przed TVP jest też "scenariusz nadziei", w którym będzie abonament. "Jeżeli będzie uszczelnienie abonamentu, czeka nas telewizja publiczna z prawdziwego zdarzenia" - podkreślił Kurski.

kraj
media
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1004)
you
7 lat temu
TVP jest spółką SA i fakturę za abonament może wystawiać osobom z którymi zawarła umowę! Niezainteresowanych usługami tej spółki może jedynie cmoknąć...
Posłuszny
8 lat temu
............B... ............B... ............B... ...B......B... ...B......B... ......BB...... ...BBBB... ...B......B... ...B......B... ...BBBB... ...B......B... ...B......B... Ja jestem posłuszny, płace abonament, segreguję śmieci, jestem tolerancyjny, zawsze chodzę na wybory, głosuje na partię rządzącą, dokarmiam zwierzęta, kupuje wszystko z reklam. A DLA CZEGO ROBIĘ TO WSZYSTKO? BO JESTEM POSŁUSZNY I ROBIĘ DOKŁADNIE TO CO MI KAŻE PAN W TELEWIZJI PUBLICZNEJ. A teraz idę luli luli bo jest godzina 19:25
bok
8 lat temu
Kurskiemu na podwyżki to należy się W.ŁA
Kasii
8 lat temu
Odkąd Kurski rządzi tv to dno, nie ma kasy już to skad wziąłeś na swoją 250% podwyżkę a najważniejsze za co za to że zniszczyłeś wizerunek TV polskiej - teraz to dno a nie tvp
Damian
8 lat temu
Kurski za co mamy płacić abonament? To co pokazujecie to jest dno. Jak zostałeś prezesem TVP to ja bojkotuje.
...
Następna strona