Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 400 milionów na pożyczki dla dużych firm

0
Podziel się:

Blisko 400 mln zł chce przeznaczyć w tym roku Agencja Rozwoju Przemysłu na
pożyczki dla dużych firm. Przedsiębiorstwa, które szukają finansowania na rozwój i
restrukturyzację, mogą liczyć na wsparcie od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych.

Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 400 milionów na pożyczki dla dużych firm
(Marek Lasyk/REPORTER)
bEUqQJFN

Blisko 400 mln zł chce przeznaczyć w tym roku Agencja Rozwoju Przemysłu na pożyczki dla dużych firm. Przedsiębiorstwa, które szukają finansowania na rozwój i restrukturyzację, mogą liczyć na wsparcie od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych.

"Do 2020 roku suma ta wyniesie 1,8 mld zł, z czego 1,6 mld zł na finansowanie typowo komercyjne, a 0,2 mld zł na finansowanie pomocowe. Jest to oferta skierowana do dużych przedsiębiorstw działających we wszystkich branżach, szukających finansowania rozwoju i restrukturyzacji" - poinformowała we wtorek Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie.

Agencja wyjaśniła, że na jej ofertę obok pożyczek dla dużych przedsiębiorstw składa się też wsparcie kapitałowe innowacyjnych projektów małych i średnich firm, a także wspólne przedsięwzięcia nauki z biznesem za pomocą Platformy Transferu Technologii.

bEUqQJFP

ARP poprzez platformę planuje wspomagać zarówno organizacyjnie, jak i finansowo przepływ innowacyjnych rozwiązań od "dawców technologii", czyli firm, jednostek naukowych, wynalazców do "biorców", czyli przedsiębiorstw, głównie z sektora małych i średnich. - Platforma Transferu Technologii będzie gromadzić dane o dostępnych innowacjach, patentach, licencjach oraz informacje o zapotrzebowaniu firm na dane rozwiązania technologiczne. Będzie to również wsparcie eksperckie dotyczące wykorzystania nowych technologii - tłumaczyła wcześniej wiceprezes ARP Patrycja Zielińska.

Jak poinformowała Agencja, platforma ma być otwarta w maju.

Do niedawna ARP zajmowała się przede wszystkim restrukturyzacją dużych firm. Teraz wspiera też rozwój innowacyjności poprzez ARP Venture, która oferuje kapitał i doradztwo na ten cel w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

"ARP Venture inwestuje na etapie wdrażania do produkcji lub ekspansji przedsiębiorstwa, a nie na etapie badań i rozwoju - na tym etapie możliwe jest przyjęcie statusu obserwatora. Do końca roku na projekty innowacyjne w fazie komercjalizacji spółka zamierza przeznaczyć 70 mln zł" - podkreśliła we wtorek Agencja.

bEUqQJFV
Czytaj więcej w Money.pl
Poradnik kredytobiorcy. To warto wiedzieć zanim weźmiesz kredyt Sprawdź koszt, przeczytaj umowę, wyjaśnij wątpliwości - trzy podstawowe zasady, o których trzeba pamiętać przed podpisaniem umowy.
Wielki optymizm w polskich firmach. Jest najlepiej od 7 lat Nie każdy sektor patrzy w przyszłość z tym samym entuzjazmem. Sprawdź, kto ma najgorzej.
Serinus Energy i rekordowy poziom wydobycia O 12 procent wzrosły również przychody brutto. Spółka planuje do końca roku przeznaczyć na inwestycje 17 mln USD.
bEUqQJGq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)