Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Airbus ogłasza sprzedaż 40 samolotów trzem wietnamskim przewoźnikom

2
Podziel się:

- Konsorcjum lotnicze Airbus ogłosiło we wtorek, że sprzedaje trzem wietnamskim przewoźnikom 40 swoich samolotów. Kontrakty są warte w sumie 6,5 miliarda dolarów.

Airbus ogłasza sprzedaż 40 samolotów trzem wietnamskim przewoźnikom
(Airbus)

Tanie linie lotnicze Vietjet kupią dwadzieścia Airbusów A321. Narodowy przewoźnik Vietnam Airlines podpisał list intencyjny na dziesięć maszyn A350. Po raz pierwszy umowę z Airbusem zawarły tanie linie Jetstar Pacific i kupią również dziesięć samolotów A320.

Do zawarcia kontraktów doszło podczas dwudniowej wizyty prezydenta Francji Francois Hollande'a w tym komunistycznym kraju Azji Południowo-Wschodniej.

Vietjet to pierwsze prywatne linie lotnicze w Wietnamie. Powstała w 2011 roku firma bardzo się rozwija i obecnie obsługuje już ponad 25 proc. lotów krajowych.

W maju na marginesie wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Wietnamie firma ta poinformowała o zakupie stu Boeingów 737 za sumę 11,3 mld dolarów.

Azja Południowo-Wschodnia, w tym Wietnam, to rosnący rynek dla tanich linii lotniczych ze względu na wzrost znaczenia klasy średniej.

Amerykański koncern lotniczy Boeing szacuje, że region będzie potrzebował 3750 nowych samolotów w ciągu najbliższych 20 lat, z preferencją dla samolotów wąskokadłubowych popularnych tanich linii lotniczych.

przemysł
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Observateur
6 lat temu
A my jablka, palety, Wyborowa, krowki itp, itd.
qg
6 lat temu
Caracale czyli śmigłowce wojskowe, które mieliśmy kupić to TEŻ ICH PRODUKCJA a nie tylko francuska.