Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka zapowiada korektę "podatku dla darmozjadów"

9
Podziel się:

Prezydent Aleksander Łukaszenka zwrócił uwagę, że wezwania do płacenia podatku dla bumelantów otrzymywali również studenci, żołnierze służby zasadniczej czy kobiety wychowujące dzieci.

Łukaszenka zapowiada korektę "podatku dla darmozjadów"
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFgbOShx

Prezydent Białorusi zapowiedział korektę dekretu "o zapobieganiu pasożytnictwu społecznemu". Chodzi o unikanie pomyłek w pobieraniu tak zwanego "podatku dla darmozjadów" i zwolnienie z tej opłaty ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Prezydent Aleksander Łukaszenka zwrócił uwagę, że wezwania do płacenia podatku dla bumelantów otrzymywali również studenci, żołnierze służby zasadniczej czy kobiety wychowujące dzieci. Jednak - jego zdaniem - sam dekret jest potrzebny.

- Człowiek mogący pracować, nie będący inwalidą, powinien pracować. On powinien zarabiać na swoją rodzinę i dzieci oraz przynosić korzyść państwu, płacąc podatki - mówił Łukaszenka.

bFgbOShz

Zgodnie z białoruskim prawem ludzie, którzy nigdzie nie pracują i nie poszukują pracy, muszą płacić państwu specjalny podatek w wysokości ponad 400 rubli, czyli 800 złotych rocznie. Dotychczas na prawie 10 milionów Białorusinów wezwania do zapłacenia tej należności dostało ponad 73 tysiące ludzi - około 10 tysięcy z nich pieniądze już wpłaciło.

bFgbOSia
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(9)
mool
5 lata temu
"ponad 400 rubli, czyli 800 pln" - czyli 1 rubel jest wart 2 pln, a to ciekawe kiedy to rubel tak się umocnił?
Klesie Donka
5 lata temu
W Polsce przydalby sie taki podatek od darmozjadow. Rzad zyskalby dziesiatki miliardow rocznie!!! PIS powinien o tym pomyslec. Sadze, ze po SBekach sie do tego zabierze!!!
jotka
5 lata temu
U nas jest odwrotnie, to państwo płaci darmozjadom.
bFgbOSib
emerytka
5 lata temu
PROSZĘ U NAS TO WPROWADZIĆ DOŚĆ ROZDAWNICTWA rozumiem, że są rodziny z chorymi dziećmi i gdy rodzice są chorzy - ale pozostali dlaczego wyciągają ręce. Proszę sprawdzić ile osób zrezygnowało z pracy po otrzymaniu 500+
olo
5 lata temu
u nas coraz więcej darmozjadów 500+ ale to nie ich wina a socjalistycznego komunistycznego toruńskiego reżimu