Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Alior współpracuje z Wonga.com. Platforma pożyczek bankowych ma dać 3 mld zł za trzy lata

Alior współpracuje z Wonga.com. Platforma pożyczek bankowych ma dać 3 mld zł za trzy lata

Serwis Bancovo. ma grupować oferty wielu banków i firm pożyczkowych Fot. Bartosz Wawryszuk, (LUK)
Serwis Bancovo. ma grupować oferty wielu banków i firm pożyczkowych

Za pięć dni startuje platforma pożyczek bankowych, w którą Alior planuje zainwestować 30 mln zł. Bank ma nadzieję, że w 2020 roku jej sprzedaż będzie liczona w miliardach. Na platformie mają znaleźć się oferty wielu banków i firm pożyczkowych.

Alior Bank uruchomi za pięć dni cyfrową platformę pośrednictwa finansowego o nazwie Bancovo. Klienci uzyskają w trybie online dostęp do rzeczywistych ofert wielu banków i firm pożyczkowych.

W pierwszej kolejności znajdą się na niej pożyczki gotówkowe, a później również kredyty hipoteczne i ubezpieczenia. Alior Bank planuje zainwestować w projekt łącznie 30 mln zł. Od 2020 roku według planów ma on sprzedawać 2-3 mld zł kredytów rocznie.

Zobacz również: Strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe


 

"20 grudnia startuje faza Friends and Family skierowana do wybranych klientów, natomiast wdrożenie rynkowe platformy zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2018 roku" - napisano w komunikacie.

W pierwszym kwartale na platformie dostępne będą oferty sześciu instytucji finansowych: InBank, Alior Bank, Wonga.com, Happi Pożyczki, TakTo Finanse i SuperGrosz. Kolejne integracje z bankami i firmami pożyczkowymi są już w toku. Plan zakłada podłączenie minimum trzech nowych podmiotów kwartalnie.

10 proc. rynku finansowego w e-commerce za trzy lata

Według badań firm consultingowych realizowanych na potrzeby projektu, tworzący się rynek pośrednictwa online w Polsce już w 2020 roku osiągnie około 10 proc. udziału w sprzedaży kredytów - podał Alior.

- Unikalność rozwiązania polega na tym, że jest to platforma w pełni transakcyjna i umożliwia nie tylko porównywanie ofert, ale też - w efekcie integracji z systemami transakcyjnymi partnerów spółki - otrzymanie pożyczki zaledwie w kilka minut. Startujemy z pożyczkami gotówkowymi, ale w przyszłości mamy zamiar sprzedawać także kredyty hipoteczne oraz ubezpieczenia - powiedział Michał Chyczewski, pełniący funkcję prezesa Alior Banku.

Platforma umożliwiać ma szybki dostęp do wyboru realnych ofert banków i firm pożyczkowych. Umowa zawierana jest przez internet.

- Chcemy, by klienci wnioskując o ofertę, skupili się na określeniu swoich potrzeb, dlatego samo podanie danych zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Większość z nas nie pamięta na co dzień numeru swojego konta, danych zakładu pracy czy numeru dowodu osobistego. Dzięki zaawansowanym narzędziom dane te zostaną uzupełnione automatycznie - dodał Wojciech Rudzki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w New Commerce Services, spółki odpowiedzialnej za platformę Bancovo.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Bancovo., ponieważ widzimy potencjał w tego typu modelu biznesowym, co potwierdzają przykłady z rynków zagranicznych. Dla instytucji finansowej takiej jak my to naturalny sposób dotarcia do potencjalnych klientów w Internecie" - stwierdził Marcin Borowiecki, prezes Wonga w Polsce.

W drugiej połowie 2018 r. oferta produktowa ma być wzbogacana nowymi rozwiązaniami, takimi jak kredyty hipoteczne, oferta dla przedsiębiorców, a także ubezpieczenia i produkty inwestycyjne. Bancovo. aspiruje do roli centrum finansów osobistych. Rozwiązanie jest skalowalne, posiada otwartą architekturę, co pozwala na szybką implementację platformy w innych krajach - podano w komunikacie.
bankowość, e-commerce, pożyczki, alior bank, alr, wonga, bancovo
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
dcvb
2018-01-29 18:06
KACZYŃSKI WZMOCNIŁ SKOKI BY JEGO KOLEDZY MOGLI WYPROWADZAĆ MILIONY. TERAZ MORAWIECKI ROBI TO SAMO DLA MISIEWICZÓW I TYM PODOBNYCH BANDYTÓW KOSZTEM POLSKI I POLAKÓWd
Robert
2017-12-18 11:32
Warci jedni drugich - tak Ci "pomogą", że Komornik gwarantowany. Lepiej głodować przez tydzień niż od lichwiarzy pożyczyć 1 zł. i lepiej w skarpecie trzymać, czy u papy Rydzyka, iż lichwiarzom wpłacić.
polska to syf
2017-12-18 11:00
pozniej bedzie placz jak z frankowiczami
Pokaż wszystkie komentarze (6)