Notowania

Alior Bank zainkasuje ponad 90 mln zł zwrotu za BPH. Amerykanie wyrazili zgodę

Alior Bank zawarł ugodę z podmiotami z grupy General Electric, które sprzedawały mu aktywa Banku BPH i pośrednikami. Zobowiązali się zapłacić, byle Alior nie miał więcej roszczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk, (LUK))

Alior Bank zawarł ugodę z podmiotami z grupy General Electric, które sprzedawały mu aktywa Banku BPH i pośrednikami. Zobowiązali się zapłacić, byle Alior nie miał więcej roszczeń.

Alior Bank zawarł ugodę ze sprzedającymi operacyjną część banku BPH, czyli: Bankiem BPH, GE Investments Poland, DRB Holdings B.V. oraz Selective American Financial Enterprises, LLC (SAFE) - podano w komunikacie giełdowym we wtorek wieczorem. Na jej podstawie, sprzedający zobowiązali się zapłacić Aliorowi kwotę 94,3 mln zł, zaś Alior potwierdził, że z chwilą uzyskania tej kwoty nie będzie podnosić określonych roszczeń, dotyczących rozliczenia nabycia części działalności BPH.

Przedmiotem ugody jest rozliczenie wszystkich roszczeń, kosztów i płatności związanych z transakcją. Dotyczy ona trzech umów. Pierwsza z nich to umowa sprzedaży akcji i podziału z dnia 31 marca 2016 r.. Druga, to umowa o współpracy przed podziałem ze wsparciem sprzedających z dnia 1 kwietnia 2016 r. Wreszcie trzecia to umowa o realizacji podziału oraz o współpracy po podziale, a także podziału BPH przez wydzielenie z dnia 17 października 2016 r. między bankiem a BPH.

Zobacz również: strategia Cyfrowego Buntownika. Alior Bank stawia na rozwiązania mobilne i internetowe

Jak podaje Alior, podpisanie ugody nie ma istotnego wpływu na wynik finansowy banku. Nie wpływa też na sposób rozliczenia ceny nabycia części działalności BPH w księgach banku. Kwota zapłaty przewidziana w ugodzie odpowiada po prostu kwocie należności z tytułu rozliczenia zakupu wydzielonej części Banku BPH w księgach banku, czyli można powiedzieć, że w ugodzie spełniły się wszystkie oczekiwania banku.

Alior Bank sfinalizował proces przejmowania aktywów wydzielonej części Banku BPH w pierwszym półroczu 2017 r. Od 24 do 26 marca 2017 roku zakończył się ostatni etap łączenia obu banków - fuzja operacyjna, polegająca na przeniesieniu danych ponad 2,7 mln klientów przejętej części Banku BPH do systemów informatycznych Alior Banku S.A.

"Proces został zakończony w niespełna pięć miesięcy od fuzji prawnej i tym samym jest to najszybciej przeprowadzona do tej pory fuzja w Polsce" - podkreślił Alior Bank.

Notowania Alior Banku w ostatnim tygodniu

Tagi: bankowość, alr, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie