Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allegro blokuje konta. Zablokowani szykują pozew

339
Podziel się:

Wszystkich prowadzących firmy i bezprawnie zablokowanych przez Allegro prosimy o gromadzenie dokumentacji oraz przygotowywanie się do dołączenia do pozwu zbiorowego przeciwko Grupie Allegro Sp. z o.o. - pisze administrator Zablokowanych.

Allegro blokuje konta. Zablokowani szykują pozew
(Piotr Zając/Reporter)
bEKSOMJh

„Zablokowani na Allegro” – to grupa przedsiębiorców, którzy założyli fanpage na Facebooku i zapowiadają skierowanie sprawy do sądu. Strona ma już ponad 500 polubień.

„Wszystkich prowadzących firmy i bezprawnie zablokowanych przez Allegro prosimy o gromadzenie dokumentacji oraz przygotowywanie się do dołączenia za parę miesięcy do pozwu zbiorowego przeciwko Grupie Allegro Sp. z o.o.” – pisze administrator Zablokowanych.

Dlaczego Allegro blokuje konta przedsiębiorców? Jak ujawnia Rzeczpospolita, powody są różne: spadek jakości obsługi, zbyt duża liczba komentarzy negatywnych, zbyt duża liczba otwartych dyskusji z kupującymi. To jednak – zdaniem poszkodowanych – jedynie pretekst, który nie ma oparcia w regulaminie serwisu. Prawdziwym celem Allegro jest chęć przejęcia klientów – twierdzą przedsiębiorcy.

bEKSOMJj

Rzecznik prasowy Allegro uważa, że ta teoria nie ma żadnego sensu.

- Nie mamy interesu w blokowaniu sprzedawców, bo dzięki nim portal funkcjonuje. Z Allegro korzysta ponad 100 tys. przedsiębiorców, a do blokad dochodzi jedynie w szczególnie uzasadnionych wypadkach. Oficjalny Sklep Allegro jedynie uzupełnia ofertę platformy – mówi Paweł Klimiuk w rozmowie z Rzeczpospolitą i dodaje - Działania wobec nierzetelnych sprzedawców, poza wyjątkowymi sytuacjami, są stopniowane. Najpierw prosimy o wyjaśnienia i czasowo odbieramy status „Standard Allegro". Dopiero potem blokujemy sprzedaż, a na końcu całkowicie ograniczamy funkcjonalność konta, czasowo lub ostateczne.

Regulamin serwisu przewiduje zawieszenie jednego lub kilku kont za notoryczne naruszanie zasad, szczególnie dotyczących opisu transakcji oraz sprzedaży towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo. Innym powodem może być zbyt wiele niewyjaśnionych sporów z klientami.

Przedsiębiorcy zapowiadają złożenie pozwu zbiorowego, jeśli małe firmy zyskają taką możliwość od połowy 2017 r. Niektórzy zablokowani nie chcą czekać i już składają pozwy w sądach – czytamy w Rzeczpospolitej. Jedną z takich spraw już wkrótce rozstrzygnie poznański Sąd Okręgowy. Przedsiębiorca domaga się 100 tys. zł za blokowanie konta przez 5 miesięcy.

bEKSOMJp

oprac.: Katarzyna Kalus

bEKSOMJK
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(339)
Primax2
5 lata temu
Konkurencja Cię wykończy prędzej czy później. Wystarczy 5ciu-10ciu wirtualnych klientow ktorzy napiszą do allegro, że sprzedajesz podróbki telefonów, poprą to ekspertyzą serwisową, wystawioną przez własną firmę i KONIEC. I to wszystko jest w stanie zrobic jedna osoba, która prowadzi sprzedaż na allegro. Allegro mnie zablokowało i ciężko było ustalić powód blokady, ostatecznie sam musiałem to ustalić. Z allegro kontakt był bardzo utrudniony, podawali w kazdej wiadomosci inne powody. Ostatecznie moje konta nie zostały odblokowane i oficjalnie nie poinformowano mnie o prawdziwych powodach blokady. Kazdy moze zablokowac kazdego ( z wylaczeniem sytuacji kiedy user ma uklad z allegro).
Lola
5 lata temu
No i super robią. Kiedyś baba -szefowa z konta LaBaby po grzecznym pytaniu o zwrot kosztów wysyłki które to pobrana za wysokie zaczęła mnie wyzywac o tepych krów i szmat. Ona ma firmę! Tacy ludzie winni być blokowaniu, chamy nie przedsiębiorcy.
tom
5 lata temu
Allegro powinno beknąć za inną sprawę. Wg. mnie nie mogą być platformą sprzedaży i równocześnie prowadzić własny sklep. To się nazywa nieuczciwa konkurencja. Bowiem jako administrator platformy mają dostęp do danych co się dużo sprzedaje i w jakich cenach. A to jest tajemnica handlowa przedsiębiorcy. Mając powyższe dane mogą robić konkurencję bez dodatkowej prowizji, a więc taniej i w ten sposób eliminować konkurencję.
bEKSOMJL
Radoslaw k.
5 lata temu
Tak bylo od zawsze, mi zablokowali koto za... Z up komputera logical sie osoba majacy inne koto! Stwierdzili ze to musi cos znaczyc I musza zabrac sprawe, to bylo 4 lata temu.....
babcia Zosia
5 lata temu
Olx tylko Olx, tam nie ma prowizji opłat i innych prowizji. Gumtree ma infantylną wyszukiwarkę i coraz mniej ludzi tam zagląda.
...
Następna strona