Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia iracka odbiła trzy czwarte Bajdżi i walczy o rafinerię

0
Podziel się:

Działania bojowe zmierzające do odbicia miasta leżącego 200 km na północ od Bagdadu irackie siły rządowe podjęły w połowie ubiegłego miesiąca.

Armia iracka odbiła trzy czwarte Bajdżi i walczy o rafinerię
(Polaris Images/East News)
bECWgZLp

Iracka armia odbiła dziś trzy czwarte miasta Bajdżi, położonego strategicznie między Tikritem a Mosulem, które pozostają w rękach dżihadystów, i znajduje się już tylko 9 kilometrów od silnie bronionej przez nich największej irackiej rafinerii.

Ten jeden z nielicznych w ostatnim czasie, wielkich sukcesów armii potwierdziła bagdadzka telewizja, która powołuje się na źródła sztabu generalnego. Działania bojowe zmierzające do odbicia miasta leżącego 200 km na północ od Bagdadu irackie siły rządowe podjęły w połowie ubiegłego miesiąca.

W czerwcu tego roku w toku błyskawicznej ofensywy siły zbrojne Państwa Islamskiego (IS) zdobyły rozległe terytoria na północ, wschód i zachód od Bagdadu, zagarniając wielkie ilości porzuconego przez wojsko sprzętu bojowego.

bECWgZLr

Według Ahmada al-Karima, szefa Rady prowincji Salaheddin, po wielu tygodniach walk _ wojsko irackie jest obecnie w trakcie przejmowania całkowitej kontroli nad miastem Bajdżi _.

W ofensywie w kierunku rafinerii naftowej leżącej 9 km od miasta irackim siłom bezpieczeństwa udziela wsparcia milicja rekrutująca się z członków plemion sunnickich wiernych rządowi.

Największa iracka rafineria, o którą toczą się teraz walki, produkowała 250 000 baryłek ropy naftowej dziennie, jednak przestała pracować 10 czerwca, gdy zbliżały się do niej wojska IS.

Czytaj więcej w Money.pl

bECWgZLx
bECWgZLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)