Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Asseco podpisało umowę z ZUS. Ożywienie w zamówieniach IT od administracji publicznej

0
Podziel się:

Gdy w marcu Comarch wygrał z Asseco Poland przetarg na obsługę systemu informatycznego ZUS, wydawało się, że to koniec pewnej ery. Okazuje się, że Asseco udaje się jednak zdobywać kolejne kontrakty w urzędzie.

ZUS wyda w Asseco 400 mln zł w najbliższych czterech latach
ZUS wyda w Asseco 400 mln zł w najbliższych czterech latach (Jacek Dominski/REPORTER)

W marcu Comarch wygrał przetargna obsługę systemu informatycznego ZUS (KSI), za co wziął o połowę mniej niż wcześniej liczył sobie Asseco Poland. Urząd zaoszczędzi około 50 mln zł rocznie. Jednak Asseco nie ma zamiaru tak zupełnie oddać konkurentom wielkiego klienta.

W środę podpisało nowy kontrakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczy rozwoju i utrzymanie Portalu Klienta oraz Szyny Usług ESB. Działają one w ramach Platformy Usług Elektronicznych (PUE)
, którą udostępnia ZUS. Wartość umowy to 23,2 mln zł brutto. Jej realizację zaplanowano na cztery lata.

Zobacz także: Zobacz też: E-zwolnienia mają chronić nasze pieniądze. Prezes ZUS wyjasnia cel zmian w systemie

- Cieszę się, że zespoły Asseco są zaangażowane w wykonanie tak ważnych projektów, zwłaszcza że wymagają one szeregu zaawansowanych kompetencji oraz podwyższonego poziomu usług utrzymania - powiedział Arkadiusz Wójcik, dyrektor Pionu Ubezpieczeń Społecznych w Asseco Poland. - Widzimy obecnie ożywienie w sektorze administracji w zakresie nowych projektów IT i z optymizmem patrzymy na nadchodzące miesiące - dodał.

Jak podał, w samym tylko obszarze odpowiedzialnym za obsługę sektora publicznego od początku tego roku spółka zwiększyła zatrudnienie o ok. 10 proc. i wciąż poszukuje kolejnych pracowników.

PUE ZUS umożliwia m.in. to wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich, co stanie się obowiązkiem już od grudnia. rozwiązanie, Umożliwia też za pośrednictwem aplikacji ePłatnik, obsługę dokumentów ubezpieczeniowych.

- PUE ZUS jest wygodnym rozwiązaniem, które zapewnia dostęp do najważniejszych zgromadzonych w ZUS informacji w formie elektronicznej, zarówno płatnikom składek, ubezpieczonym, jak i świadczeniobiorcom. Ale jego potencjał rozwojowy jest dużo większy. W mojej ocenie rozwój tego typu usług elektronicznych jest dziś koniecznością oraz stanowi ważny element w realizacji strategii e-państwa - powiedział Wójcik.

W ostatnim roku Asseco podpisało kilka umów z ZUS. Największa z nich to umowa ramowa na modyfikację systemu informatycznego KSI ZUS. Kontrakt o wartości niemal 350 mln zł brutto będzie realizowany w okresie czterech lat.

Podpisało też umowę na wprowadzenie zmian w KSI ZUS z uwagi na nowe regulacje w zakresie przechowywania akt pracowniczych na kwotę 24,5 mln zł. O kolejne zamówienia Asseco, jako jeden z dwóch dostawców, będzie ubiegało się w ramach mini-przetargów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)