Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak hakerów. Strona KNF już działa. Wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia

2
Podziel się

Strona KNF już działa. - Funkcjonowanie strony internetowej zostało przywrócone po piątkowym cyberataku, na stronie wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające - poinformował rzecznik KNF Jacek Barszczewski.

Atak hakerów. Strona KNF już działa. Wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia
(Artur Zawadzki/REPORTER)
bEpLXKzV

Jak wynika z wydanego przez rzecznika komunikatu "funkcjonowanie strony internetowej KNF zostało przywrócone po tym, jak zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w obsługujący ją system informatyczny", a "materiały dowodowe związane z tym zdarzeniem zostały zabezpieczone przez organy ścigania". O ataku można więcej przeczytać TUTAJ.

- W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa strony KNF zastosowane zostały dodatkowe mechanizmy zabezpieczające. Systemy sprawozdawcze KNF, funkcjonujące niezależnie od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową, działają bez zakłóceń - oświadczył rzecznik KNF.

bEpLXKzX

"Funkcjonowanie strony internetowej i pozostałych systemów informatycznych KNF jest na bieżąco monitorowane" - dodał.

Od czwartkowego popołudnia była nieczynna strona internetowa KNF. Po wejściu na tę stronę ukazywał się komunikat: "Na stronie prowadzone są prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia".

W piątek rzecznik KNF poinformował, że w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego "zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny obsługujący stronę internetową www.knf.gov.pl".

Zapewnił zarazem, że "wewnętrzne systemy raportowania przez podmioty nadzorowane funkcjonują niezależnie od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową i pozostają bezpieczne", a "prace Urzędu przebiegają w sposób niezakłócony".

bEpLXKAd

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn informował, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku na system informatyczny KNF.

Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys mówił, że resort wie o tym incydencie i analizuje sprawę. Z kolei Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich przekonywał, że system bankowy działa bez zakłóceń, a pieniądze klientów są bezpieczne.

Według relacji medialnych ataki hakerskie dotyczyły nie tylko strony KNF, ale całego sektora bankowego - instytucje finansowe były od kilku dni atakowane, a na serwerach mogło zostać umieszczone szkodliwe oprogramowanie. Media informowały, że atak ten został zidentyfikowany jako akcja zorganizowanej grupy przestępczej lub obcego państwa.

bEpLXKAy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
KJ
4 lata temu
" Media informowały, że atak ten został zidentyfikowany jako akcja zorganizowanej grupy przestępczej lub obcego państwa." "Media" wiedzą najlepiej? Obcego państwa? ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11
4 lata temu
banki ze wzgledu na wygode dostepu i obslugi klienta maja specjalnie zanizone zabezpieczenia, a nie chodzi tu chyba o wygode a bezpieczenstwo danych osobowych. TEN KRAJ JEST SMIESZNY !!! DANE PERSONALNE W TYM KRAJU SA PRAWIE PUBLICZNE !!!!!!!!!!!!!