Notowania

technologie
23.09.2016 16:32

ATM ma umowy dot. refinansowania zadłużenia do kwoty 156 mln zł

ATM podpisało umowę refinansowania zadłużenia do kwoty 156 mln zł z mBankiem jako agentem kredytu i pierwotnym kredytodawcą oraz BZ WBK jako agentem ds. zabezpieczeń i pierwotnym kredytodawcą - podało ATM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

"Celem transakcji jest zapewnienie długoterminowego bezpieczeństwa finansowego spółki poprzez dostosowanie wielkości i struktury finansowania kapitałem obcym do potrzeb emitenta. Dodatkowo konsolidacja całkowitego zadłużenia ATM w ramach konsorcjum dwóch instytucji finansujących przełoży się na zmniejszenie ciężaru operacyjnego związanego z obsługą bieżącą długu" - czytamy w komunikacie.

Jednym z elementów przedmiotowej transakcji jest przedterminowa spłata dotychczasowego zadłużenia z tytułu wszystkich kredytów udzielonych spółce przez banki: mBank, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium oraz Bank BGŻ BNP Paribas, podano w informacji.

"Zadłużenie finansowe z tytułu leasingów nie zostało objęte refinansowaniem - spółka będzie spłacać swoje zobowiązania z tego tytułu zgodnie z dotychczasowymi harmonogramami. Podpisana w dniu dzisiejszym umowa kredytów i linii gwarancyjnej obejmuje: 5-letni kredyt terminowy w maksymalnej wysokości do 110 000 000 zł, 5-letni kredyt terminowy inwestycyjny w maksymalnej wysokości do 20 000 000 zł, 2-letni kredyt w rachunku bieżącym w maksymalnej wysokości do 20 000 000 zł; linie gwarancyjne do maksymalnej wysokości 6 000 000 zł" - czytamy dalej.

Spółka przewiduje, że pierwsze uruchomienie środków powinno nastąpić najpóźniej do końca września 2016 roku.

ATM obsługuje największe banki i telekomy, dysponuje siecią światłowodową o długości ponad 15 tys. km i posiada kilka obiektów data center. Od 2004 r. spółka jest notowana na GPW.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, bank, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, banki, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-11-2016

PawełJa nie rozumiem o czym jest ten artykuł....jaki jest sens podania powyższej informacji i jakie ma znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego i Nowaka?

Rozwiń komentarze (1)