Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Atomowa wolta ministra. A miał dominować węgiel

10
Podziel się:

Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski widzi już potrzebę inwestowania w atom. Wcześniej rząd nie chciał o tym nawet myśleć. Liczył się tylko węgiel - pisze "Rzeczpospolita".

Atomowa wolta ministra. A miał dominować węgiel
(Reporters / HERCHAFT/REPORTER)

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że resort energii ma do końca I kwartału przedstawić rządowi harmonogram inwestycji wraz z modelem jej finansowania.

Budowa tylko jednej elektrowni o mocy 3 tys. MW pochłonęłaby około 60 mld zł, czyli równowartość niemal trzyletnich wydatków na 500+, sztandarowy program PiS - czytamy w artykule.

Polski program energetyki jądrowej z 2014 roku zakładał, że uruchomienie pierwszego bloku nastąpi w ciągu 10 lat. Jednak eksperci wskazują, że najbardziej optymistyczną datą jest rok 2030.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
kleo
7 lat temu
Najlepiej niech glupcy przesuna na 3500 rok. Balwany.
Polak
7 lat temu
Ale zapominają o maleńkim szczególe o sieci która jest przestarzała nie dawno była przeciążona jak było mało wody żeby chłodzić reaktory bo sieć jest z lat 80 wiec prawie w całej Polsce trzeba wymienić wiec to pochłonie drugie tyle albo więcej ale PIS wyczaruje kasę albo podniesie podatki o 50 % i już mają i tak podniesli wszystko od wody po prąd itp ale macie dobrą zmianę powodzenia
Hihi
7 lat temu
Baaaa najlepiej wszystko przesunąć na 2030 rok hm lepij by brzmiało przesówamy na 2130 ha ha czyli nic nie robić tylko zarządy i stołki obsadzić typowe jak tępy Polak a świat leci do przodu
Tak 3 mać pan...
7 lat temu
Taki on Norges jak Nationale w Anglii a ja Słowianin.:))))
pikuś
7 lat temu
60 mld to było jakieś 10 tys. MW instalacji fotowoltaicznych. Sprawność roczna to gdzieś 1/8 czyli średnia roczna moc 1,25 tys. MW. Do tego dochodzi problem z magazynowaniem energii. Cóż, chyba jednak ciągle bardziej opłaca się atom, choć na zamknięcie takiej elektrowni potrzeba pewnie kolejne dziesiątki mld zł.