Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Banki Czarneckiego potrzebują finansowej kroplówki. Biznesmen szuka inwestora

36
Podziel się

Getin Noble Bank i Idea Bank potrzebują pieniędzy. Ich właściciel - Leszek Czarnecki - zapowiedział poszukiwanie inwestora - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". W grę wchodzi fundusz podwyższonego ryzyka (private equity).

Prywatne pieniądze Czarneckiego mogą nie wystarczyć. Biznesmen szuka inwestora dla swoich banków
Prywatne pieniądze Czarneckiego mogą nie wystarczyć. Biznesmen szuka inwestora dla swoich banków (Maszewski/REPORTER)
bDSzAjyt

Powiedziało się „a”, to teraz... trzeba poszukać inwestora. Leszek Czarnecki – właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku – zobowiązał się, że zapewni im zastrzyk gotówki. Jego własne pieniądze mogą nie wystarczyć, dlatego rozgląda się za partnerem.

Zobacz także: KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

Oba banki od kilku miesięcy prowadzą rozmowy o fuzji. Przyszły inwestor będzie mógł zatem dorzucić pieniądze instytucji, która powstanie w wyniku połączenia.

bDSzAjyv

Rzecznik Getin Noble Bank Wojciech Sury, cytowany przez "DGP", twierdzi, że zapowiedź dokapitalizowania przez inwestora jest efektem tego, że do banku "docierają sygnały zainteresowania ze strony rynku". Kto mógłby być wśród zainteresowanych? Na przykład fundusz private equity, czyli inwestujący w projekty o podwyższonym ryzyku.

Nie ma pewności o jakich kwotach mowa. "DGP" przypomina, że sam Czarnecki zagwarantował, że do końca przyszłego roku dokapitalizuje Getin Noble kwotą ok. miliarda zł. Jak dotąd wyłożył niecałe 400 mln zł. W przypadku Idea Banku biznesmen gwarantuje zwiększenie funduszy własnych o 50 mln zł.

Getin Noble Bank to dziewiąty największy bank w Polsce, z sumą aktywów na koniec 2017 roku w wysokości ponad 60 mld 259 mln zł. Suma aktywów Idea banku to ponad przekroczyła 23 mld 95 mln zł.

bDSzAjyB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSzAjyW
KOMENTARZE
(36)
Wp
2 lata temu
Zrobi znowu jakiś numer coś w stylu getbeck i gotówkę ludzie sami przyniosą.
Getback krzyw...
2 lata temu
Kto ci zaufa złodzieju w białym kołnierzyku ?
Anzelm
2 lata temu
Gonić go z Polski.
bDSzAjyX
polak66
2 lata temu
temu panu nie powierzyłbym ani 1 pln...juz robił numery w LCCorp...
filutrek
2 lata temu
Szukał frajerów w KNF,ale się oszukał jak mówią sąsiedzi.Na gwałt! szuka inwestora czyli frajera z mamoną myślę że nikt mu już nie ufa i pan Lesiu Czarnecki jeszcze sobie posiedzi.
...
Następna strona