Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

BGŻ BNP Paribas przejmuje Raiffeisen Bank. Znamy konkretną datę

6
Podziel się:

W środę 31 października prawnie część Raiffeisen Banku stanie się własnością BGŻ BNP Paribas. Na zintegrowanie systemów informatycznych - co najbardziej interesuje klientów - będzie jeszcze trzeba chwilę poczekać.

Po dopełnieniu formalności przyjdzie czas na kolejne wyzwanie - połączenie systemów informatycznych obu banków.
Po dopełnieniu formalności przyjdzie czas na kolejne wyzwanie - połączenie systemów informatycznych obu banków. (Wlodzimierz Wasyluk)

Kilka tygodni temu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na podział Raiffeisen Banku i przejęcie wydzielonej części przez konkurencję. Jak informuje portal prnews.pl, formalnie do przejęcia dojdzie w środę 31 października.

BGŻ BNP Paribas przejmie segmenty banku odpowiedzialne za małe i średnie przedsiębiorstwa, bankowość korporacyjną oraz bankowość prywatną, jednak z wyłączeniem m.in. walutowych kredytów hipotecznych.

Zobacz także: Koniec gospodarczego boomu. Czas na spowolnienie

Po dopełnieniu formalności przyjdzie czas na kolejne wyzwanie - połączenie systemów informatycznych obu banków. Tu nie ma konkretnej daty.

O tym, że nie jest to łatwa kwestia, można się przekonać obserwując proces łączenia Santandera (do niedawna BZ WBK) z Deutsche Bank. Utrudnienia dla klientów pojawiają się od kilku tygodni praktycznie co weekend.

Santander w najbliższych dniach przejmować będzie także część Deutsche Banku. W tym przypadku chcę dokonać fuzji prawnej i operacyjnej za jednym zamachem. Na klientów będą czekać utrudnienia nie tylko związane z samą migracją danych.

Jak podaje prnews.pl, karty Deutsche Banku nie będą jednak działać z cyfrowymi portfelami m.in. Google Pay i Apple Pay. Klienci, którzy będą chcieli korzystać z tych opcji, będą musieli zmienić warunki umowy z bankiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
eni
4 lata temu
KNF pzez wiele lat przymykała oczy na oszukańczą działalność banku recydywisty, a teraz dała pozwolenie na wycofanie się z Polski.
ek
4 lata temu
kolejny raz przepierają BGŻ bezprawnie sprzedany Rabo, a oderwany wcześniej od Banków Spółdzielczych
Andy
4 lata temu
Już pouciekali od odpowiedzialności. Fuzje zru je oszuści i rząd na to pozwala. A gdzie odpowiedzialność za oszukańcze kredyty? Rozdzielają portfe i się łączą aby zaciemnić odpowiedzialność.
FRANCO Z PKO ...
4 lata temu
,,Fuzję " to będą mieli banksterzy po przeprowadzonym śledztwie przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie ,która prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w sprawie zapisów w umowach kredytowych 20 banksterów zrzeszonych w ZBwP ! Sąd w Warszawie zadał pytania do TSUE w sprawie kredytów w walutach i to będzie gwóżdż do trumny mafii banksterskiej w Polsce . Stąd te ,,roszady" w przejmowaniu banków i ukrywaniu faktów ! Obecnie orzecznictwo sądów w sprawie kredytów w CHF jest na dobrej drodze ,gdyż sądy analizując umowy kredytowe w walutach i stwierdzając w nich zapisy abuzywne nie analizują całości umowy lecz orzekają o nieważności umowy w całości ! ZAPISY SĄ ANALIZOWANE NA DZIEŃ ZAWARCIA UMOWY A NIE ANEKSÓW I INNYCH NIE UCZCIWYCH ZAPISÓW W UMOWACH !!!
Niki
4 lata temu
O udział w rynku banki powinny rywalizować produktami a nie kupowaniem jeden drugiego. Wtedy i klienci mogliby na tym skorzystać i nie byłoby zwolnień grupowych. A tak to dramaty w rodzinach. A za to wszystko zapłacą klienci.