Notowania

banki
28.10.2018 19:00

BGŻ BNP Paribas przejmuje Raiffeisen Bank. Znamy konkretną datę

W środę 31 października prawnie część Raiffeisen Banku stanie się własnością BGŻ BNP Paribas. Na zintegrowanie systemów informatycznych - co najbardziej interesuje klientów - będzie jeszcze trzeba chwilę poczekać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)
Po dopełnieniu formalności przyjdzie czas na kolejne wyzwanie - połączenie systemów informatycznych obu banków.

Kilka tygodni temu Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na podział Raiffeisen Banku i przejęcie wydzielonej części przez konkurencję. Jak informuje portal prnews.pl, formalnie do przejęcia dojdzie w środę 31 października.

BGŻ BNP Paribas przejmie segmenty banku odpowiedzialne za małe i średnie przedsiębiorstwa, bankowość korporacyjną oraz bankowość prywatną, jednak z wyłączeniem m.in. walutowych kredytów hipotecznych.

Koniec gospodarczego boomu. Czas na spowolnienie

Po dopełnieniu formalności przyjdzie czas na kolejne wyzwanie - połączenie systemów informatycznych obu banków. Tu nie ma konkretnej daty.

O tym, że nie jest to łatwa kwestia, można się przekonać obserwując proces łączenia Santandera (do niedawna BZ WBK) z Deutsche Bank. Utrudnienia dla klientów pojawiają się od kilku tygodni praktycznie co weekend.

Santander w najbliższych dniach przejmować będzie także część Deutsche Banku. W tym przypadku chcę dokonać fuzji prawnej i operacyjnej za jednym zamachem. Na klientów będą czekać utrudnienia nie tylko związane z samą migracją danych.

Jak podaje prnews.pl, karty Deutsche Banku nie będą jednak działać z cyfrowymi portfelami m.in. Google Pay i Apple Pay. Klienci, którzy będą chcieli korzystać z tych opcji, będą musieli zmienić warunki umowy z bankiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, bankowość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2018

NikiO udział w rynku banki powinny rywalizować produktami a nie kupowaniem jeden drugiego. Wtedy i klienci mogliby na tym skorzystać i nie byłoby zwolnień … Czytaj całość

29-10-2018

FRANCO Z PKO BP,,Fuzję " to będą mieli banksterzy po przeprowadzonym śledztwie przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie ,która prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w … Czytaj całość

28-10-2018

raynie dajcie sie nabrac oba banki sa kiepskie Chyba ze chcesz probytu

Rozwiń komentarze (6)