Notowania

Właściciel Biedronki podsumował 2017 rok. Polski dyskont z solidnym wzrostem sprzedaży

Sprzedaż netto w sklepach sieci Biedronka wzrosła w 2017 roku o ponad 13 procent - poinformował właściciel, spółka Jeronimo Martins.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Biedronka może się pochwalić solidnym wzrostem.

Działające w Polsce dyskonty tej portugalskiej grupy mogą się pochwalić obrotami na poziomie przekraczającym 11 miliardów euro - podała spółka we wstępnej informacji o wynikach sprzedaży za ubiegły rok.

To aż 68 procent obrotów, jakie wygenerowały wszystkie sklepy należące do Jeronimo Martins (oprócz Biedronki, między innymi działająca w Polsce sieć drogerii Hebe, portugalskie markety Pingo Doce, czy kolumbijskie sklepy Ara).

Zobacz też: Portugalczycy coraz chętniej inwestują w Polsce. Liderem Biedronka

Przyczyn tak dobrego wyniku spółka upatruje między innymi w rosnącej w Polsce konsumpcji i własnych działaniach, zachęcających klientów do zakupów.

Jak podaje Jeronimo Martins, w ciągu minionego roku otwartych zostało 121 nowych dyskontów pod szyldem Biedronki, a zamkniętych - 20. W sumie na koniec grudnia 2017 było w Polsce 2823 sklepów tej sieci. Zajmowały one powierzchnię 1,86 miliona metrów kwadratowych.

Dobrze radziła sobie też sieć działających w Polsce drogerii Hebe - chwali się portugalska grupa. Sprzedaż wzrosła o ponad 35 proc. - do poziomu 166 mln euro.

W sumie we wszystkich sklepach należących o grupy Jeronimo Martins sprzedaż wzrosła o ponad 11 proc. i wyniosła niemal 16,3 mld euro.

Tagi: handel, Biedronka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2018

MinisterPanie morawiecki zainteresuj sie tymi sukcesami tych zagranicznych obozów pracy. Nie pozwol wyprowadzac zyskow za granice. Niech kapital zostanie w … Czytaj całość

12-01-2018

mmSłowem okradziono nas po raz wtóry 11 miliardów euro obrotu w handlu detalicznym, ile polskich rodzin mogłoby żyć w ramach tegoż obrotu dostatnio … Czytaj całość

12-01-2018

BachaJaki polski dyskont ???????? A tak wogóle to wstydzili by się pisać o wzroście sprzedaży najpierw niech sowicie dadzą tym pracownikom zarobić. To … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)