Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bieszczadzka SKOK jednak nie upadnie. Przejął ją ING Bank Śląski

Bieszczadzka SKOK jednak nie upadnie. Przejął ją ING Bank Śląski

Fot. EAST NEWS

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła jednogłośnie decyzję o przejęciu Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sanoku przez ING Bank Śląski - poinformowała KNF w komunikacie po czwartkowym posiedzeniu.

"Z dniem 11 sierpnia 2017 r. zarząd majątkiem Bieszczadzkiej SKOK obejmuje zarząd ING Banku Śląskiego S.A. Z dniem 1 września 2017 r. Bieszczadzka SKOK zostanie przejęta przez ING Bank Śląski S.A. jako bank przejmujący. Do dnia przejęcia kasa prowadzi działalność i oferuje usługi swoim członkom w pełnym dotychczasowym zakresie" - głosi komunikat.

Według KNF "sytuacja ING Banku Śląskiego S.A. pozwala na przejęcie Bieszczadzkiej SKOK w sposób zapewniający ochronę stabilności rynku finansowego i pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach kasy".

Na czym polega afera SKOK?

Wartość aktywów przejmowanej Bieszczadzkiej SKOK wynosi 0,04 proc. wartości aktywów ING Banku Śląskiego S.A.

ING Bank Śląski S.A. spełnia też kryteria, które KNF bierze pod uwagę przy ocenie zdolności do udziału w restrukturyzacji sektora SKOK, tj. zarówno formalne jak i uzupełniające, co czyni planowane przedsięwzięcie bezpiecznym i ekonomicznie uzasadnionym.

KNF chętnego na przejęcie Bieszczadzkiej SKOK szukała od czerwca. O tym pisaliśmy wówczas w money.pl.

Bieszczadzka SKOK miała zarządcę komisarycznego od 19 września 2016 roku. To już kolejna Kasa, o której problemach słyszymy w ostatnich miesiącach. 2 czerwca KNF zawiesiła działalność SKOK Nike, w której klienci ulokowali 124 mln zł.

W maju upadła z kolei Twoja SKOK, a trzy miesiące wcześniej - Wielkopolska SKOK. W sumie kwoty, które Bankowy Fundusz Gwarancyjny musiał wypłacić klientom kas-bankrutów, to już około 4,5 mld zł.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Qpa
2017-08-11 06:20
Mam już dosyć partii PO_PiS !
PrawieEmeryt
2017-08-10 20:29
A co na to PIS ?? Zgodnie z zasadami to jakaś spec komisja natychmiast powinna być powołana. Tyle kasy ludzie zainwestowali i cisza z tej strony?? Wychodzi że Amber Gold to kropla w morzu SKOKów
pp
2017-08-10 20:00
na 4,5 mld złożyli się wszyscy klienci normalnych banków - żałuję że PO objęła SKOKI KNF jak by Ci ludzie co dawali pieniądze do SKOKÓW je stracili to może by doszło do tych pustych makówek że PIS stworzył piramidę finansową a tak to nie mają pojecia jaki parasol ochronny oczywiście kosztem innych maja nad swoją głupotą i pewnie plują na poprzedni rząd jak to im żle było........ poziom wiedzy w tym kraju jest żałosny