Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Bieszczadzka SKOK o krok od upadku. KNF szuka banku, który by ją przejął

18
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia Bieszczadzkiej SKOK w Sanoku przez inną kasę i wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie zbadania możliwości przejęcia tej kasy przez bank - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Bieszczadzka SKOK o krok od upadku. KNF szuka banku, który by ją przejął
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji Bieszczadzkiej SKOK, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Bieszczadzkiej SKOK. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 6 lipca 2017 r. włącznie" - informuje KNF w komunikacie.

Aby uzyskać informacje o sytuacji Bieszczadzkiej SKOK, zainteresowane banki mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej kasy - dodaje Komisja.

Bieszczadzka SKOK miała zarządcę komisarycznego od 19 września 2016 roku. To już druga Kasa, o której problemach słyszymy w tym miesiącu. 2 czerwca KNF zawiesiła działalność SKOK Nike, w której klienci ulokowali 124 mln zł.

Zobacz także: Zobacz, jaka jest jakość produktów oferowanych nam przez banki

W maju upadła z kolei Twoja SKOK, a trzy miesiące wcześniej - Wielkopolska SKOK. W sumie kwoty, które Bankowy Fundusz Gwarancyjny musiał wypłacić klientom kas-bankrutów, to już około 4,5 mld zł.

Leszek Balcerowicz nazwał w maju "układ SKOK" "największą aferą finansową po 1989 roku". Główny były ekonomista SKOK Janusz Szewczak w rozmowie z Money.pl zrzucał winę za złą kondycję finansową kas na KNF.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
kimirsen
7 lat temu
Takie nazwy Amber Gold SKOK to nazwy ,które az sie prosza o kontrole wymyslaja je zlodzieje POwiazani z POlitykami i GUmofilcami z PSL
Sąsiad
7 lat temu
Jak upadnie komercyjny bank to zgodnie z prawem zabierze cześć depozytów do ratowania przed upadłością a i tak zostanie wykupiony przez państwo w celu ratowania gospodarki, banksterzy doprowadzili do domina bankowego, tylko Pan wie jak to się skończy
OjciecRydzyn
7 lat temu
Celowa gra przeciw skokom, wszystkie banki by upadły jak ludzie zaczną wypłacać pieniądze, celowa nagonka straszy klientów, wycofują kapitał i upadłość gwarantowana, trzeba zmienić prawo, zabronić kredytów bankom depozytowym, tu jest problem ale nie na rękę banksterom
tkm
7 lat temu
pis rzadzi i co sie dzieje ze SKOKAMI? kiedy bedzie komisja sledzcza? no tak ktos krzyczy o PO a co tu sie wyprawia?
Dyskutant
7 lat temu
4,5 miliarda, nie miliona.