Notowania

solidarność
10.02.2015 06:16

Blokady dróg. Związkowcy chcą lepiej kordynować strajki

Rolnicy podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. W razie braku reakcji zapowiadali decyzję o proteście krajowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

NSZZ Solidarność Piotra Dudy i NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność kierowana przez senatora PiS Jerzego Chróścikowskiego będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych - poinformował rzecznik NSZZ S Marek Lewandowski.

Lewandowski podał, że podczas poniedziałkowego spotkania liderzy obu związków powstałych na fali protestów w PRL w latach 80-tych, będą wspólnie przeprowadzali akcje protestacyjne.

_ Liderzy pracowniczej i rolniczej Solidarności zdecydowali, że będą koordynowali oraz wspólnie przeprowadzali swoje akcje. O ich terminach i miejscu będziemy informowali na bieżąco _ - poinformował Lewandowski.

Chróścikowski zapowiedział w poniedziałek, że podczas wtorkowego posiedzenia Rada Krajowa zdecyduje o dalszych działaniach w ramach protestów prowadzonych w związku ze złą sytuacją w rolnictwie.

Rolnicy podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. Prowadzą ją w formie _ protestu kroczącego _ w poszczególnych regionach kraju. W razie braku reakcji zapowiadali decyzję o proteście krajowym.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: solidarność, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz