Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

20
Podziel się:

MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 dla VIP, samolot wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - napisał w środę na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego.
Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego. (Spaceaero2/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe. Początkowo resort zamierzał kupić dwa nowe i jeden używany samolot tego typu, ale po renegocjacjach ustalono, że dostarczone będą tylko nowe maszyny.

Zobacz także: Fińska linia lotnicza zaczęła ważyć swoich pasażerów. Zobacz wideo:

Z tych negocjacji, a właściwie renegocjacji MON było bardzo dumne,o czym pisaliśmy na money.pl -To duży sukces negocjacyjny i jednocześnie dowód na to, że warto prowadzić nawet bardzo trudne rozmowy biznesowe - mówił wtedy wiceminister Bartosz Kownacki.

Wcześniej do Polski zostały dostarczone dwa mniejsze samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie - Gulfstream G550.

Przetarg na samoloty dla VIP-ów ogłoszono 30 sierpnia 2016 r. Do złożenia ofert dopuszczono ostatecznie dwie firmy: czeskiego Glomexa i amerykańskiego Boeinga.

W marcu resort unieważnił przetarg, gdyż obie złożone oferty miały błędy formalne i przekraczały przyjęty przez MON budżet. 10 marca Inspektorat Uzbrojenia uruchomił kolejny przetarg na samoloty, tym razem w trybie z wolnej ręki, zapraszając do niego jedynie koncern Boeinga

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
HWS
6 lat temu
Dlaczego na tych polskich samolotach stoi zamiast "Rzeczpospolita Polska" coś w języku wyspiarzy?
Jaśku
6 lat temu
Niektórzy mają tak wielkie ego, dlatego 737 może być za mały żeby zmieścić...
Gok
6 lat temu
Cena za te trzy 737 jest kosmiczna wiec nie ma sie czym chwalic. Nie rozumiem tez po co az trzy tak duze samoloty, wystarczylby jeden I kilka o pojemnosci ok 20 pasazerow.
Gok
6 lat temu
Cena za te trzy 737 jest kosmiczna wiec nie ma sie czym chwalic. Nie rozumiem tez po co az trzy tak duze samoloty, wystarczylby jeden I kilka o pojemnosci ok 20 pasazerow.
ertyjrty
7 lat temu
a może zamiast tych drogich zabawek jakaś obnizka podatków co ?