Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego. Fot. Spaceaero2/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego.

MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 dla VIP, samolot wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - napisał w środę na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe. Początkowo resort zamierzał kupić dwa nowe i jeden używany samolot tego typu, ale po renegocjacjach ustalono, że dostarczone będą tylko nowe maszyny.

Fińska linia lotnicza zaczęła ważyć swoich pasażerów. Zobacz wideo:

 

 

Z tych negocjacji, a właściwie renegocjacji MON było bardzo dumne, o czym pisaliśmy na money.pl - To duży sukces negocjacyjny i jednocześnie dowód na to, że warto prowadzić nawet bardzo trudne rozmowy biznesowe - mówił wtedy wiceminister Bartosz Kownacki.

 

 

Wcześniej do Polski zostały dostarczone dwa mniejsze samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie - Gulfstream G550.

Przetarg na samoloty dla VIP-ów ogłoszono 30 sierpnia 2016 r. Do złożenia ofert dopuszczono ostatecznie dwie firmy: czeskiego Glomexa i amerykańskiego Boeinga.

W marcu resort unieważnił przetarg, gdyż obie złożone oferty miały błędy formalne i przekraczały przyjęty przez MON budżet. 10 marca Inspektorat Uzbrojenia uruchomił kolejny przetarg na samoloty, tym razem w trybie z wolnej ręki, zapraszając do niego jedynie koncern Boeinga

mon, obronność, kraj, mon samoloty dla vip-ów macierewicz
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
HWS
2018-02-13 15:14
Dlaczego na tych polskich samolotach stoi zamiast "Rzeczpospolita Polska" coś w języku wyspiarzy?
Jaśku
2018-02-13 14:22
Niektórzy mają tak wielkie ego, dlatego 737 może być za mały żeby zmieścić...
Gok
2018-02-13 13:18
Cena za te trzy 737 jest kosmiczna wiec nie ma sie czym chwalic. Nie rozumiem tez po co az trzy tak duze samoloty, wystarczylby jeden I kilka o pojemnosci ok 20 pasazerow.
Pokaż wszystkie komentarze (20)