Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego. Fot. Spaceaero2/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego.

MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 dla VIP, samolot wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - napisał w środę na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe. Początkowo resort zamierzał kupić dwa nowe i jeden używany samolot tego typu, ale po renegocjacjach ustalono, że dostarczone będą tylko nowe maszyny.

Fińska linia lotnicza zaczęła ważyć swoich pasażerów. Zobacz wideo:

 

 

Z tych negocjacji, a właściwie renegocjacji MON było bardzo dumne, o czym pisaliśmy na money.pl - To duży sukces negocjacyjny i jednocześnie dowód na to, że warto prowadzić nawet bardzo trudne rozmowy biznesowe - mówił wtedy wiceminister Bartosz Kownacki.

 

 

Wcześniej do Polski zostały dostarczone dwa mniejsze samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie - Gulfstream G550.

Przetarg na samoloty dla VIP-ów ogłoszono 30 sierpnia 2016 r. Do złożenia ofert dopuszczono ostatecznie dwie firmy: czeskiego Glomexa i amerykańskiego Boeinga.

W marcu resort unieważnił przetarg, gdyż obie złożone oferty miały błędy formalne i przekraczały przyjęty przez MON budżet. 10 marca Inspektorat Uzbrojenia uruchomił kolejny przetarg na samoloty, tym razem w trybie z wolnej ręki, zapraszając do niego jedynie koncern Boeinga

mon, obronność, kraj, mon samoloty dla vip-ów macierewicz
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ertyjrty
2017-11-10 14:58
a może zamiast tych drogich zabawek jakaś obnizka podatków co ?
maruda)-
2017-11-10 11:34
Cudownie teraz będą musieli ukraść pilotów z LOTU ,wojsko nie posiada swoich na ten typ samolotu !(Ciekawe ile lat postoją w krzakach czekając na wyszkolonych?)
podatnik
2017-11-09 09:10
szampan z truskawkami będzie tam czekał?
Pokaż wszystkie komentarze (16)