Notowania

kraj
08-11-2017 (15:55)

Pierwszy samolot dla VIP-ów już wkrótce w bazie na Okęciu. MON rozpoczął odbiór Boeinga 737

MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 dla VIP, samolot wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - napisał w środę na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Spaceaero2/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Samoloty dla VIP-ów nosza imiona Piłsudskiego, Dmowskiego i Paderewskiego.

Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe. Początkowo resort zamierzał kupić dwa nowe i jeden używany samolot tego typu, ale po renegocjacjach ustalono, że dostarczone będą tylko nowe maszyny.

*Fińska linia lotnicza zaczęła ważyć swoich pasażerów. Zobacz wideo: *

Z tych negocjacji, a właściwie renegocjacji MON było bardzo dumne,o czym pisaliśmy na money.pl -To duży sukces negocjacyjny i jednocześnie dowód na to, że warto prowadzić nawet bardzo trudne rozmowy biznesowe - mówił wtedy wiceminister Bartosz Kownacki.

Wcześniej do Polski zostały dostarczone dwa mniejsze samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie - Gulfstream G550.

Przetarg na samoloty dla VIP-ów ogłoszono 30 sierpnia 2016 r. Do złożenia ofert dopuszczono ostatecznie dwie firmy: czeskiego Glomexa i amerykańskiego Boeinga.

W marcu resort unieważnił przetarg, gdyż obie złożone oferty miały błędy formalne i przekraczały przyjęty przez MON budżet. 10 marca Inspektorat Uzbrojenia uruchomił kolejny przetarg na samoloty, tym razem w trybie z wolnej ręki, zapraszając do niego jedynie koncern Boeinga

Tagi: kraj, obronność, mon, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2017

Maciek5Sobie kupią, a armia na boso...... lub polecą na mewach bo śmigłowców nie ma.

08-11-2017

Księgowy d, z, +Na leczenie brak kasy ale na wożenie bez sesu własnych 4 liter w komfortowych warunkach jakoś dziwnie łatwo znajdują kasę

08-11-2017

pilotMają się nazywać - TAWS , PULL UP i TERRAIN AHEAD

Rozwiń komentarze (20)

Wybrane dla Ciebie