Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Breedlove: Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie

0
Podziel się:

Naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip
Breedlove mówi o możliwość wysyłania broni i sprzętu.

Breedlove: Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie
(NATO/public domain)
bELeoWER

Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie - oświadczył w sobotę w Monachium naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove. Dodał, że chodzi mu raczej o możliwość wysyłania broni i sprzętu niż wojska.

_ - Nie sądzę, że powinniśmy wykluczać możliwość opcji militarnej _ - powiedział Breedlove grupie dziennikarzy na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, spytany o to, czy poparł sprawę dostarczania broni defensywnej dla ukraińskiej armii, która walczy na wschodzie kraju z prorosyjskimi separatystami.

Sprecyzował, że miał na myśli dostarczanie broni i innej pomocy, a nie wysyłanie żołnierzy. _ Nie ma rozmowy o wysłaniu wojsk _ na Ukrainę - dodał.

bELeoWET

Gen. Breedlove powiedział, że propozycje przedstawione przez prezydenta Rosji Władimira Putina, aby zakończyć konflikt we wschodniej Ukrainie, były _ całkowicie nie do przyjęcia _. Reuters nie podaje, o jakie propozycje chodzi.

Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że Biały Dom rozważa dostarczenie siłom ukraińskim broni defensywnej.

Na początku lutego wyższy przedstawiciel amerykańskich władz oświadczył anonimowo, że USA kierują _ świeże spojrzenie _ na sprawę dostaw broni dla walczącej z prorosyjskimi separatystami Ukrainy, ale żadnej decyzji w tej kwestii jeszcze nie podjęto.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w poniedziałek, że Berlin nie wesprze ukraińskich władz dostawami broni i zadeklarowała konieczność pokojowego rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy.

bELeoWEZ

Brak konkretnych informacji na temat przebiegu piątkowych rozmów Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie, jak i wcześniejszych ich rozmów z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką w Kijowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie nie pomogą Ukrainie w wojnie z Rosją? _ To nierealne, by dostarczyć Ukrainie tyle broni, by dorównała militarnie Rosji _ - mówił rzecznik Białego Domu.
Koniec wojny na Ukrainie? Są przecieki z Kremla W Moskwie dogadują się z Putinem, a amerykański senator McCain porównuje postawę Merkel z polityką wobec Hitlera.
Plan pokojowy dla Ukrainy. Są szczegóły Konflikt może przejść jakościowo w nową fazę i grozić będzie wielką wojną w Europie - ostrzegają Rosjanie.
bELeoWFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)