Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Cameron jest gotów ustąpić w sprawie zasiłków. Ważne słowa w Pradze

Cameron jest gotów ustąpić w sprawie zasiłków. Ważne słowa w Pradze

Fot. Number 10/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Wygląda na to, że Londyn mógłby odstąpić od postulatu ograniczenia imigrantom z innych państw Unii Europejskiej dostępu do zasiłków na cztery lata. Ten sposób na ograniczenie imigracji wzbudza takie opory w innych państwach członkowskich, że brytyjski rząd jest gotów rozważyć inne opcje, sygnalizując taką możliwość już od tygodnia.

Najnowszym takim sygnałem była wizyta brytyjskiego premiera w Pradze. Czeski premier Bohuslav Sobotka powiedział w piątek, że dyskusja dotyczyła "innych sposobów osiągnięcia tego samego celu", to znaczy ograniczenia imigracji.

Sobotka uściślił, że chodzi o tak zwany "hamulec bezpieczeństwa", przewidzianą przez traktaty unijne kontrolę przyjazdów, jeśli presja imigracyjna zagrozi służbom publicznym i finansom któregoś z państw członkowskich.

Cameron powiedział, że propozycja 4-letniej kwarantanny zasiłkowej "nadal leży na stole", ale jeśli ktoś przedstawi inne, równie dobre sposoby, jest jak najbardziej gotów o nich rozmawiać.

Już w poniedziałek brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond powiedział dziennikowi "The Guardian" niemal słowo w słowo to, co Cameron w Pradze. We wtorek oznajmił "Daily Telegraphowi", że propozycja czterech lat to nie magiczna formuła, tylko punkt wyjścia.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
8347u389358
95.149.147.* 2016-01-24 18:10
A ja bym się zgodził na brak zaasiłków na miejscu rządu Czech i Polski. Kto jedzie za granicę brać zasiłki? Syf ludzki i wydrwigrosze.
Mqwee
82.20.111.* 2016-01-24 12:44
Nie mam nic przeciwko ograniczeniu tego zasiłku, serio. Ale w takim wypadku powinnam płacić mniejsze podatki i nie dopłacać do osób które z niego korzystają.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pre201
5.172.237.* 2016-01-24 10:35
Wielka Brytania ma mądrego Premiera , w tej chwili to najwybitniejszy polityk w Europie, tacy politycy powinni przewodzić UE
Zobacz więcej komentarzy (21)