Notowania

Chiny na "czarnej liście" krajów wspierających handel ludźmi

Departament Stanu USA umieścił Chiny na "czarnej liście" 23 krajów wspierających handel ludźmi, na której znalazły się też m.in. Syria i Korea Północna. Prezydent Donald Trump rozważa zajęcie twardszego stanowiska wobec Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cheng chaosheng - Imaginechina/FOTOLINK/EAST NEWS)

W dorocznym raporcie na temat handlu ludźmi na świecie, pierwszym tego rodzaju opublikowanym przez administrację Donalda Trumpa, stwierdzono, że Chiny "nie podejmują istotnych posunięć aby położyć kres swemu udziałowi w przemycie i handlu ludźmi, w tym sprowadzaniu przymusowych pracowników z Korei Północnej".

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył, że dzięki wysyłaniu przymusowych pracowników do Chin i Rosji, "Korea Północna otrzymuje rocznie setki milionów dolarów". - To nie może być dłużej tolerowane - podkreślił.

Tillerson dodał, że amerykańscy konsumenci "powinni zdawać sobie sprawę", iż kupując chińskie towary wspierają pracę przymusową i handel ludźmi.

Raport wspomina też o przymusowej pracy zamieszkującej Chiny mniejszości muzułmańskiej Ujgurów.

Chiny mają znaczną nadwyżkę w handlu z USA. Prezydent Trump zapowiadał już wcześniej, że wywrze na nie presję, mającą na celu szersze otwarcie chińskiego rynku dla towarów i usług z USA. Podczas kampanii wyborczej groził nawet obłożeniem importu z Chin karnymi cłami.

Według źródeł w administracji prezydent jest też coraz bardziej zniecierpliwiony "bezczynnością" Chin wobec wojowniczych zapędów Korei Północnej.

Tagi: handel ludźmi, chiny, usa, czarna lista, Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

DogenLiderem w handlu ludźmi jest sojusznik USA - Albania. Dla którego Ameryka dokonała bandyckiego ataku na Serbie aby odebrać Kosowo.

28-06-2017

red.....przymusowej pracy zamieszkującej Chiny mniejszości muzułmańskiej Ujgurów.To niech wyjadą do Niemiec dostaną ,,socjal'' i przez pokolenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)