Notowania

Wkrótce koniec czasu zimowego? Sejmowa komisja poparła projekt PSL

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa PSL, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy. Czas letni miałby obowiązywać cały rok, od 1 października 2018 r. - wyjaśnił w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Prezes PSL podkreślił na konferencji w Sejmie, że nie jest to finał prac, bo było to pierwsze czytanie. - Ale taka deklaracja wszystkich partii na komisji jest niesamowita, to się strasznie rzadko zdarza - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

- Nie mogę powstrzymać radości, bo to jest jeden z niewielu projektów, który cieszy się takim poparciem społecznym i posłów - powiedział lider Stronnictwa.

Rząd szykuje zmiany w urlopach. Zobacz wideo:

PSL motywowało swój projekt - który przygotował poseł ugrupowania Marek Sawicki - m.in. względami ekonomicznymi, zdrowotnymi i społecznymi.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.

Anna Tustanowska, PAP

Tagi: zmiana czasu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2017

Wyborca ze wsiPrzez tę zmianę PSL , będzie do najbliższych wyborów o godzinę dłużej w Sejmie.!

11-10-2017

mmno to kuzwa straciłem przez psl 200zł na zegar sterowany radiowo i co miejskiwsioku mam z tym zrobic? kamyszu oddasz mi za zegar ?

12-10-2017

czytelnikJak coś mądrego to warto poprzeć nawet i z PSL .

Rozwiń komentarze (259)